Zahradil z ODS a rudá Semelová se shodli. To není vtip...

05.02.2014 12:15

Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) odmítá návštěvu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Jeho postoj ovšem odsoudili první místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil i poslankyně komunistické strany Marta Semelová. Ačkoli každý k tomu vidí jiné důvody, Hudečka shodně kritizují.

Zahradil z ODS a rudá Semelová se shodli. To není vtip...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil na 24. sjezdu ODS
reklama

Pražští radní se v úterý usnesli na tom, že odmítají dubnovou návštěvu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče v hlavním městě. Oznámil to primátor Tomáš Hudeček, podle kterého by bylo absurdní, kdyby Janukovyč přistál na Havlově letišti.

„Za současných okolností nevidím jediný důvod, proč by se na návštěvě Praha měla podílet," řekl primátor Hudeček. "Je pro mě absurdní, že by právě prezident Janukovyč měl přistát na Letišti Václava Havla," doplnil primátor s tím, že apeluje na ukrajinské orgány, aby neperzekvovaly své občany.

Hudeček si podle Zahradila dělá vlastní PR

K tomuto prohlášení se kriticky postavil europoslanec a první místopředseda ODS Jan Zahradil. „Hudeček opět mimo. Jestli se PRAŽSKÝ PRIMÁTOR domnívá, že nejvážnějším problémem Prahy je zrovna teď návštěva Janukovyče, tak je třeba mu rázně vysvětlit, že se mýlí. A také, že post primátora je vážná odpovědnost, ne nástroj k honění PR bodů," napsal na sociální síti Facebook.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Hudečkova dupnutí se nikdo nezalekne

Hudečka zkritizovala také komunistická poslankyně Marta Semelová, ačkoli tak učinila z jiného důvodu. „Svým proslovem k plánované návštěvě prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče v České republice dokazuje, jak nevyzrálým, sebestředným politikem Tomáš Hudeček je," napsala ve svém vyjádření, které si můžete přečíst ZDE.

Hudečkovy výroky prý možná okouzlily pár fanoušků či zmanipulovaných „znalců zahraniční politiky", ovšem určitě nesvědčí o tom, že by byl politikem na svém místě.

„Pochybuji, že by se ukrajinský prezident Viktor Janukovyč zalekl primátorovy výzvy, že by neměl přistávat na Letišti Václava Havla, stejně jako lze těžko očekávat, že bude hlava státu Ukrajiny zvažovat přijetí pozvání zrovna kvůli tomu, že si mladý pan Hudeček dupnul nožkou, aby dodal vážnosti svému ráznému tvrzení, že prezidenta nevezme na Staroměstskou radnici," pokračuje poslankyně.

Ať už považujeme Hudečkovo počínání za urážlivé, nebo naopak úsměvné, rozhodně není podle Semelové hodné čelného představitele hlavního města Prahy.

Co přesně napsal Jan Zahradil na svůj Facebook:

Hudeček opět mimo. Jestli se PRAŽSKÝ PRIMÁTOR domnívá, že nejvážnějším problémem Prahy je zrovna ted´návštěva Janukoviče, tak je třeba mu rázně vysvětlit, že se mýlí. A také, že post primátora je vážná odpovědnost, ne nástroj k honění PR bodů. Připomeňme mu to, Filip Humplík, Vojtěch Kos, Vladimíra Ludková a další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …