Zahradil z ODS se vysmál profesoru Kellerovi, Petru Hájkovi a všem, co odsuzují americko-evropskou dohodu TTIP

09.12.2014 11:21

Europoslanec Jan Zahradil se dnes veřejně přidal ke stoupencům smlouvy o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Na svých facebookových stránkách pak všechny odpůrce „smlouvy století“ mezi Evropskou unií a Spojenými státy, která v podstatě vytvoří jednotný euroamerický prostor, kritizuje za ideologický antiamerikanismus.

Zahradil z ODS se vysmál profesoru Kellerovi, Petru Hájkovi a všem, co odsuzují americko-evropskou dohodu TTIP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)
reklama

"Levičáci v Evropském parlamentu budou dnes bojovat proti volnému obchodu. Smlouva TTIP je podle nich (např. profesora Kellera nebo Hájka a spol.) symbolem zla. Je to podle jejich názoru nástroj amerických imperialistů, kterým nás chtějí ekonomicky zotročit a ukrást naše data. Tento nový ideologický antiamerikanismus, který se rozlézá všude v Evropě i u nás, je pro starý kontinent ekonomicky naprosto smrtící, " píše doslova Zahradil.

Američané se totiž podle jeho slov mohou klidně na Evropskou unii vykašlat. Obrátí se do Pacifiku a do Číny.  "Co zbyde nám ? Protekcionismus, neufinancovatelný ,sociální model´, nesmyslné ,klimatické závazky´?" Vznáší dotaz v závěru svého komentáře Zahradil.

Europoslanec Keller se připojil k mnohým odpůrcům smlouvy z různých evropských států.

V uplynulých měsících v tomto směru nejaktivněji vystupovala iniciativa STOP TTIP. Aktivisté shromáždili statisíce podpisů z mnoha zemí Evropy pro požadavek zastavení jednání o smlouvě. V polovině července požádali organizátoři petice o zaregistrování svých požadavků a vypsání referenda. Nyní se z úst Evropské komise dozvěděli, že jejich požadavky nebudou brány v úvahu, neboť smlouva dosud nebyla uzavřena. V Bruselu se dnes koná další konference „Pro obchodní politiky ve službách občanům - STOP TTIP, CETA, TIS“, na níž budou novináři, odpůrci i stoupenci diskutovat o  jednotlivých podmínkách smluv. 

Co přesně napsal Jan Zahradil na Facebook:

Levičáci v EP budou dnes bojovat proti volnému obchodu. Symbolem zla je smlouva TTIP - v podání Kellera a spol. (který si ovšem může podat ruku s Hájkem a spol.) je to nástroj amerických imperialistů, kterým nás chtějí ekonomicky zotročit a ukrást naše data. Tento nový ideologický antiamerikanismus, který se rozlézá všude v Evropě i u nás, je pro starý kontinent ekonomicky naprosto smrtící. Američané se totiž na EU mohou klidně vykašlat. Obrátí se do Pacifiku a do Číny. Co zbyde nám ? Protekcionismus, neufinancovatelný "sociální model", nesmyslné "klimatické" závazky ?

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni ho udusí.“ „No a?“ „Co no a?“ Zfetovaný Rom pokousal policistu. Zemřel

12:34 „Oni ho udusí.“ „No a?“ „Co no a?“ Zfetovaný Rom pokousal policistu. Zemřel

V sobotu byli policisté z Teplic přivoláni k případu rvačky. Ovšem muž, který ležel na zemi se zraně…