Zajímavý koníček pana Babiše. Špínu na druhé sbíral už v minulosti, odhalí časopis

21.06.2015 8:09

Ministr financí Andrej Babiš má zajímavý koníček – sbírá materiály na kdekoho. Sice se to provalilo až tento týden ve sněmovně, ale už před dvěma lety prý za použití stejných metod odrovnal šéfa krajské organizace ANO v Liberci. Píše o tom časopis Týden v čísle, které vyjde zítra, v pondělí 22. června. Ukázku z příslušného článku přináší webová stránka časopisu.

Zajímavý koníček pana Babiše. Špínu na druhé sbíral už v minulosti, odhalí časopis
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš
reklama

Podle časopisu Andrej Babiš nedisponuje jen obyčejnými výstřižky z médií, jak vysvětloval složku, se kterou mával tento týden před sociálnědemokratickým poslancem Ladislavem Šinclem. Se složkami různého druhu prý Babiš umí zacházet, což údajně před dvěma lety předvedl konsternovaným politickým nováčkům ve svém hnutí. Čelné představitele ANO tehdy vyslýchala policie.

Šlo o spis, který si prý Babiš pořídil na podnikatele Michala Švarce z Jablonce nad Nisou. Materiál údajně obsahoval informace z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ).

Spis se měl objevit v předjaří roku 2013, kdy se připravoval první sněm hnutí ANO. Ještě před ním mělo předsednictvo s Babišem v čele potvrdit ve funkcích nové krajské šéfy. Tehdy prošli lídři všech regionů – až na Švarce. Už na tomto zasedání předsednictva prý Babiš bouchal složkou se Švarcovým jménem a se zkratkou NBÚ o stůl a jabloneckého podnikatele označoval za hrozbu pro celé hnutí.

„Informace ohledně mého vyloučení máte správné,“ řekl pro pondělní vydání časopisu Týden Švarc. Ke kauze se ale blíže nevyjádřil, protože je v zahraničí. Reportéry odkázal na své bývalé stranické kolegy z krajské organizace. „Díky nim je možné popsat, jak Babiš za pomoci dokumentů pochybného původu zlikvidoval nepohodlného straníka,“ uvedl časopis.

Celý text vyjde zítra v časopisu Týden, celá ukázka z něj je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…