Zákaz! Klaus ml. chce zničit financování politiků z ciziny. A připomněl, co se prý ušilo na Babiše

28.01.2020 18:58

Hnutí Trikolóra má sice ve Sněmovně jen dva poslance, ale jako každá sněmovní strana uspořádala před startem aktuální schůze tiskovou konferenci, na které se lídr strany Václav Klaus mladší obul do zahraničních nadací a rozohnil se nad svatoušky, kteří prý budou bít hlavou o pultík ve Sněmovně.

Zákaz! Klaus ml. chce zničit financování politiků z ciziny. A připomněl, co se prý ušilo na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Trikolóra navrhuje zákaz financování politických stran ze zahraničí. Klaus zdůraznil, že trvá na tom, aby českou politiku ovlivňovali jen čeští občané, případně české firmy, a ne zájmy cizích států nebo jiných struktur.

Anketa

Chcete zrušit Českou televizi?

93%
7%
hlasovalo: 46255 lidí

„Ze záhadných důvodů je výjimka v zákoně, že nadace a podobné organizace ze zahraničí mohou financovat politické strany, a my to chceme zrušit. Ve čtvrtek tady bude obsáhlá debata, kde se budeme bavit o Číňanech a kdekom. Takoví ti svatouškové tady budou mlátit hlavou o pultík ve Sněmovně, tak my říkáme i to B. Ať českou politiku nikdo neovlivňuje, ale skutečně nikdo. Ani německé nadace, ani norské, ani americké,“ zdůraznil Klaus s tím, že Trikolóra přímo ve svých stanovách říká, že nepřijme jediný halíř ze zahraničí, a Klaus věří, že by ostatním stranám měla být uložena stejná povinnost.

Rád by také zvýšil finanční stropy na předvolební kampaně a dal větší možnost českým občanům a firmám, aby podporovali politické strany.

„Proč? Protože ten lex Babiš, který byl přijat, aby otravoval nejbohatšího českého politika, se naprosto minul účinkem podle našeho názoru a vede jen k obrovskému nárůstu administrativy. Místo politického souboje to vede k různému udávání, kontrolování, špiclování, provokacím a taky to velice posiluje stranický sekretariát,“ rozčílil se Klaus.

Zdůraznil také, že podporuje povinnou maturitu z matematiky, a nakonec prohlásil, že by zvýšil daňovou úlevu občanům u základní odečitatelné položky, která je momentálně pod 25 tisíci korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …