Zákaz zpěvu! Drahoš si postěžoval v rádiu, že nebude zpívat se sborem

05.10.2020 19:25

Senátor Jiří Drahoš zkritizoval vládu Andreje Babiše za její údajnou nečinnost v letních měsících. „Vláda měla celé léto na přípravu druhé vlny. Místo naslouchání odborníkům ale premiér dal na průzkumy veřejného mínění,“ prohlásil Drahoš, podle kterého je výsledkem nečinnosti současná nutnost zavést nouzový stav.

Zákaz zpěvu! Drahoš si postěžoval v rádiu, že nebude zpívat se sborem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Jiří Drahoš v Liberci
reklama

Znovuzavedení nouzového stavu je podle Drahoše v současnosti nezbytným krokem, ale včasnými opatřeními se mu dalo vyhnout. „Vláda měla celé léto na přípravu druhé vlny. Místo naslouchání odborníkům ale premiér dal na průzkumy veřejného mínění,“ obul se do vlády Drahoš a zkritizoval i špatnou komunikaci směrem k občanům. „Část lidí pak ztrácí důvěru k vládním opatřením, což vede k tomu, že je nedodržují,“ řekl v rozhovoru na Rádiu Impuls.

Drahoš okomentoval také zákaz zpěvu, se kterým přišel ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). „Epidemiologové zpěv bohužel vyhodnotili jako velmi rizikový. Mám dojem, že to u nás bude brzy připomínat půlnoční království z Pyšné princezny, kdy si musí člověk vyběhnout za hranice a tam si zazpívat nebo se poveselit,“ připomněl Drahoš scénu ze známé pohádky, kdy si švec odskočil zazpívat do vedlejšího království.

„Při zpěvu jsou ty kapénky rozšiřovány poměrně masivně, ale na druhé straně, když si představím třeba operní představení v divadle, tak tam mezi pěvci a diváky je ještě orchestřiště, takže aby pěvec doprskl až do první řady, to je skoro vyloučeno,“ řekl s tím, že se nechce přít s epidemiology.

Zákaz vystoupení obsahujících zpěv se Drahoše dotkl přímo, jelikož se senátor dlouhá léta věnuje sborovému zpěvu. „Všichni jsme se těšili, že si zase v září zazpíváme, jednou v Praze, jednou ve Staré Boleslavi a také v katedrále v Hradci Králové, a všechno to padlo,“ řekl rozmrzelý Drahoš s tím, že ve sboru raději ukončili i pravidelné úterní zkoušky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …