Zakážu Korán, zavřu mešity, zadržíme radikální muslimy! Drsné prohlášení politika, který se může stát premiérem

27.08.2016 14:59

Předseda nizozemské populistické Strany pro svobodu Geert Wilders představil na sociální síti Twitter jednoduchý jedenáctibodový program, jehož prostřednictvím chce mezi lety 2017 až 2021 deislamizovat Nizozemsko. V tuto chvíli se Wildersovi otevírá cesta k naplnění tohoto programu. V březnu 2017 čekají Nizozemsko volby a populistická strana pro svobodu vede v předvolebních průzkumech.

Zakážu Korán, zavřu mešity, zadržíme radikální muslimy! Drsné prohlášení politika, který se může stát premiérem
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders

Nizozemsko čekají za pár měsíců volby. Podle předvolebních průzkumů má nejblíže k premiérskému postu Geert Wilders s populistickou Stranou pro svobodu. K definitivnímu vítězství má Wildersovi podle vlastních představ pomoci jednoduchý jedenáctibodový program na deislamizaci Nizozemska, na němž by navíc země vydělala nemalé peníze.  

„Nizozemsko bude opět naše“, hlásá předvolební program strany. Základní myšlenkou krátkého jednostránkového dokumentu je zákaz projevů muslimské víry na veřejnosti – zákaz nošení muslimských šátků. Wilders však hodlá zajít ještě mnohem dál. Plánuje zavřít všechny mešity v zemi a zakázat Korán. Vedle toho populistická politická strana slibuje preventivní zadržování radikálních muslimů. Voliči se totiž nedozví bližší podrobnosti o tom, kdo označí toho či onoho muslima za radikálního a na jak dlouho pak bude tato osoba zadržena.

Wilders dále slibuje, že jako premiér uspořádá referendum o členství země v EU, a v obecnější rovině slibuje více přímé demokracie. Tradičně slibuje také nižší daně, vyšší výdaje na obranu. Zdrojů k tomu má prý Nizozemsko dost. Jen zmíněná deislamizace země by měla státnímu rozpočtu přinést 7,2 miliardy eur. Tuto sumu slibuje i již zmíněný jednostránkový předvolební program. Další peníze mají přinést úspory v programech určených k získávání „zelené“ ekologičtější energie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jste úplnej hlupák!“ Ševčík nevydržel řeči Wagenknechta o ruské hrozbě a začal školit: Němci si tam kupují všechno!

13:50 „Jste úplnej hlupák!“ Ševčík nevydržel řeči Wagenknechta o ruské hrozbě a začal školit: Němci si tam kupují všechno!

Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli komunistka Miloslava Vostrá, kandidát Trikolóry do …