Žalobce zamítl stížnost Lessyho proti obvinění ze zneužití pravomoci

14.09.2012 12:57

Městské státní zastupitelství v Praze zamítlo stížnost bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho proti tomu, že ho Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a z pomluvy. Podle státního zástupce byly dosud zjištěné skutečnosti důvodem k zahájení Lessyho stíhání pro zmíněný skutek, rovněž souhlasí s jeho právním posouzením. ČTK to sdělila mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Žalobce zamítl stížnost Lessyho proti obvinění ze zneužití pravomoci
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Lessy skončil ve funkci policejního prezidenta koncem srpna a jen krátce poté, co jej inspekce obvinila. Lessy se ale hájí tím, že loni 6. září, kdy se čin údajně stal, vůbec nebyl v Praze. Na 6. a 7. září si prý vzal dovolenou, protože jeho syn havaroval na motorce, a už den předtím odjel za ním do Ostravy.

Námitka kvůli časovému údaji není zásadní, tvrdí státní zastupitelství

Podle Zenklové ale státní zástupce tuto námitku neshledal pro celkový závěr o důvodnosti stíhání jako zásadní. Podstata skutku nemůže být případnou změnou časového údaje nijak dotčena, i kdyby ke změně došlo v průběhu dalšího dokazování, uvedla Zenklová.

Právě loni 6. září měl Lessy podle inspekce předat své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka s tím, aby je dala novináři. Mluvčí je pak údajně na jeho pokyn stejný den dala redaktorovi deníku Právo. GIBS Lessymu klade za vinu, že o získaných informacích nezachoval povinnost mlčenlivosti, čímž porušil zákon.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…