Žalobci zahájili vyšetřování exministra Drobila

20.04.2011 10:58

Nejvyšší státní zastupitelství nařídilo žalobcům, aby oficiálně zahájili vyšetřování bývalého ministra pro životní prostředí Pavla Drobila v souvislosti s korupcí na fondu životního prostředí.

Žalobci zahájili vyšetřování exministra Drobila
reklama

"Mohu potvrdit, že Nejvyšší státní zastupitelství vydalo závazný pokyn k zahájení úkonů trestního řízení proti konkrétní osobě pro podezření ze spáchání trestného činu," potvrdila informace Aktuálně.cz mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová.

Podrobnosti sice mluvčí nesdělila, nicméně podle Aktuálně.cz jde opravdu o někdejšího ministra životního prostředí za ODS.

Pomůže mi to s očištěním

"Jsem rád, že se taková věc bude šetřit, je to jedna z věcí, která na mě může ulpívat delší dobu. Může to přispět k očištění mého jména," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Drobil. "Vyšetřovatelé pravděpodobně zjišťují, jestli tou mou nabídkou dát panu Michálkovi pozici náměstka nebyl porušen zákon, jestli jsem nespáchal trestný čin podplácení," upřesnil a odmítl, že by spáchal cokoli nezákonného.

Vše ke Kauze Drobil

Nejvyššího státního zastupitelství tento týden rovněž informovalo, že v případu nijak nepochybili premiér Petr Nečas a odstupující ministr vnitra Radek John, na které se Michálek podle svých tvrzení jako na první obrátil se svými pochybnostmi o praktikách na fondu životního prostředí.

Výbušné nahrávky

Celý skandál okolo Státního fondu životního prostředí odstartoval loni v prosinci jeho šéf Libor Michálek, když zveřejnil nahrávky, na nichž tehdejší ministrův poradce Martin Knetig mluvil mimo jiné o tom, jak se shání peníze na financování další kariéra Drobila a ODS.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jac
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

4:39 „Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůst…