Žalobci zahájili vyšetřování exministra Drobila

20.04.2011 10:58

Nejvyšší státní zastupitelství nařídilo žalobcům, aby oficiálně zahájili vyšetřování bývalého ministra pro životní prostředí Pavla Drobila v souvislosti s korupcí na fondu životního prostředí.

Žalobci zahájili vyšetřování exministra Drobila

"Mohu potvrdit, že Nejvyšší státní zastupitelství vydalo závazný pokyn k zahájení úkonů trestního řízení proti konkrétní osobě pro podezření ze spáchání trestného činu," potvrdila informace Aktuálně.cz mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová.

Podrobnosti sice mluvčí nesdělila, nicméně podle Aktuálně.cz jde opravdu o někdejšího ministra životního prostředí za ODS.

Pomůže mi to s očištěním

"Jsem rád, že se taková věc bude šetřit, je to jedna z věcí, která na mě může ulpívat delší dobu. Může to přispět k očištění mého jména," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Drobil. "Vyšetřovatelé pravděpodobně zjišťují, jestli tou mou nabídkou dát panu Michálkovi pozici náměstka nebyl porušen zákon, jestli jsem nespáchal trestný čin podplácení," upřesnil a odmítl, že by spáchal cokoli nezákonného.

Vše ke Kauze Drobil

Nejvyššího státního zastupitelství tento týden rovněž informovalo, že v případu nijak nepochybili premiér Petr Nečas a odstupující ministr vnitra Radek John, na které se Michálek podle svých tvrzení jako na první obrátil se svými pochybnostmi o praktikách na fondu životního prostředí.

Výbušné nahrávky

Celý skandál okolo Státního fondu životního prostředí odstartoval loni v prosinci jeho šéf Libor Michálek, když zveřejnil nahrávky, na nichž tehdejší ministrův poradce Martin Knetig mluvil mimo jiné o tom, jak se shání peníze na financování další kariéra Drobila a ODS.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…