Žalobkyně podala stížnost v kauze házení vajec na Zemana

04.01.2017 16:55 | Zprávy
autor: vam, čtk

Státní zástupkyně podala stížnost proti tomu, že soud postoupil do přestupkového řízení případ házení vajec na prezidenta Miloše Zemana. Informaci České televize dnes ČTK potvrdil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Obžalovanému muži, který se na pražském Albertově účastnil shromáždění k 17. listopadu, tak za výtržnictví stále hrozí až dvouleté vězení.

Žalobkyně podala stížnost v kauze házení vajec na Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hozené vejce

„Státní zástupkyně dnes podala blanketní stížnost, tedy bez odůvodnění. Odůvodní ji do deseti pracovních dní,“ upřesnil Šťastný.

Podle obžaloby vrhal muž vejce směrem k pódiu, na němž Zeman v roce 2014 pronášel projev při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu. Prezidenta tehdy vypískaly stovky lidí. Na transparentech mu vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu a vulgární výroky v rozhlase. Z davu létaly předměty a zaznívaly výzvy k odstoupení z funkce. Osobní strážci bránili hlavu státu rozevřenými deštníky, Zeman nazval vrhače předmětů zbabělci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Minář

Podle vás Minář iniciuje demonstrace, protože z nich má nějaký finanční profit? Z čeho? Od koho podle vás dostává peníze? Nejsem jeho sympatizant a fakt by mě zajímalo, z čeho je jeho činnost financována.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

21:00 Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

POHLED IVANA HOFFMANA „Íránem to neskončí,“ předvídá Ivan Hoffman. V komentáři pro ParlamentníListy.…