Zámecký pán Berwid- Buquoy má radost: Smůla, rudí, český občan už není idiot

3. 4. 2015 18:21

Historik a člen KDU-ČSL Jan Berwid-Buquoy si pochvaluje, jak Češi svým chováním ke konvoji ukázali rudým a narudlým politikům, že hodlají patřit na Západ. Tím se prý přihlásili k odkazu T. G. Masaryka a Václava Havla a zároveň se postavili proti následovníkům "rudých", jako byl Gottwald, a narudlých. Narudlý byl prý např. Edvard Beneš. Padlo i jméno expremiéra Jiřího Paroubka.

Zámecký pán Berwid- Buquoy má radost: Smůla, rudí, český občan už není idiot
Foto: Hans Štembera
Popisek: Příjezd amerického konvoje do kasáren v Praze Ruzyni. Přivítat ho přišly desítky lidí

Češi a Moravané dali najevo, co si myslí o členství v NATO, průjezdu amerického konvoje Českem a vlastně o příslušnosti na Západ. Chtějí tam patřit, a to i narudlým politikům navzdory. Těm politikům, kteří chtějí podle autora svět udržovat v relativní chudobě. Proč používá tak ostrá slova na adresu levice? Vychází např. z toho, že Karel Marx, který sepsal slavné dílo Kapitál, ve skutečnosti mnoho kapitálu nevydělal. Jeho následovníci se prý snaží rozebrat – zestátnit –to, co vydělali jiní.

Brousí si údajně zuby i na USA, jenže narážejí na silnou armádu tohoto státu, tak jim nezbývá nic jiného, než Američany alespoň hanět. „Zde jsou ony nejčastější duchaprázdné fráze: "americký imperialismus", "světový agresor", "američtí okupanti", "vykořisťovatelé" etc.,“ míní Berwid-Buquoy.

Celý text najdete zde

Čeští občané ale dali najevo, že se levicovými odpůrci konvoje nenechají zmanipulovat podobně jako v roce 1946. „Civilizovaný český občan už není žádným méněcenným idiotem, jako kdysi býval. Rudí a narudlí by si ho přáli mít pořád takového jako v době, kdy 1946 házel do urny hlasy komunistickým a socialistickým kandidátům. Ne, ty doby jsou naštěstí nenávratně za námi. Mezitím Češi procitli a stali se uvědomělými zastánci svobody a  demokracie. Pokračují v duchu odkazu T. G. Masaryka a Václava Havla,“ pochvaluje si autor.

V této souvislosti se směje i expremiérovi Jiřímu Paroubkovi, který poznamenal, že vítání konvoje má v zásadě za cíl jen vybudování stálé americké vojenské základny u nás. Kdyby zde totiž nebyl nastolen kapitalismus s lidskou tváří, mohl by Paroubek sedět ve vězení, nebo být dokonce popraven jako jeho souputnice Milada Horáková. Američané nám průjezdem konvoje chtěli ukázat jen to, že nám v případě potřeby pomohou.

Dr.Dr. Jan N. A. Berwid-Buquoy

  • KDU-ČSL
  • Dr.Dr. Jan N.A. Berwid-Buquoy
  • mimo zastupitelskou funkci

„Češi mají rádi USA a zcela jasně to prokázali masovou účastí a vítáním projíždějících kolon amerických ozbrojených sil. Čeští občané vědí, co mají, a komu za to vděčí. Bez USA bychom se k Masarykovsko-Havlovské demokracii nikdy nedostali. Komunistická totalita nás uvrhla do raného středověku. Stala se pro nás dobou temna,“ uzavírá Berwid-Buquoy.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

5:15 „Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

TÝDEN V MÉDIÍCH Velice nevěrohodně působilo bubnování na poplach kvůli ohrožení svobody ze strany on…