Záměr pracovní karantény prokázal, že je jedno, zda je člověk pozitivní nebo ne, uvedl Bábek

14.01.2022 13:40 | Ze sítí

Hostem Rozhovoru s... vysílaném v Regionálnítelevizi.cz byl Radomil Bábek, předseda Podnikatelských oborů. Prozradil, co si drobní podnikatelé a živnostníci slibují od nové vlády a zda může opravdu nová vláda znovu nastartovat malé a střední podnikání.

Záměr pracovní karantény prokázal, že je jedno, zda je člověk pozitivní nebo ne, uvedl Bábek
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek

Radomil Bábek od nové vlády očekává, že se bude chovat slušněji. „Petr Fiala není Andrej Babiš, pan Stanjura není paní Schillerová,“ říká Bábek s tím, že věří, že jeho očekávání bude naplněno. Jenže, to je pro podnikatelé prý málo.
 
„Vláda pro nás může udělat hodně, ale já mám obavy, že to neudělá, protože to není v duchu zelených ideologií z EU, Green Dealu a není to žádoucí pro velké korporace. My, malí podnikatelé a živnostníci, kterých je asi 1,3 milionu, máme tedy problém. Vlastně nevíme, co od vlády můžeme čekat a upřímně po tom začátku, když jsme si mysleli, že se uvolní proticovidová opatření, která jsou namířena výhradně proti drobnému podnikání, tak jsme dospěli ke zklamání,“ zoufá Bábek.
 
 
A byl konkrétní. „Nutně potřebujeme, aby vláda zrušila veškerá omezení a opatření, která dopadají výhradně na malé a střední podnikatele v oblasti služeb cestovního ruchu, gastro či kultury.“
 

Anketa

Je omluvitelné, že poslanec Farský jede na půl roku studovat do USA?

hlasovalo: 28996 lidí
Jako problematické opatření také zmínil to, že vláda uvalila na podnikatele ve službách povinnost, že musí kontrolovat zdravotní stav zákazníků. Podnikatelské odbory se snaží, aby toto opatření bylo zrušeno, ale komunikace s Ministerstvem zdravotnictví se zatím nedaří. 
 
„Víme, že do zaměstnaneckého poměru přešlo v průběhu loňského roku několik desítek tisíc lidí, kteří buď ukončili svoji živnost anebo se rozhodli, že si živnost ponechají, ale nechají se zaměstnat,“ zhodnotil Bábek informace z Podnikatelských odborů.  
 
Na závěr rozhovoru přidal vzkaz pro novou vládu Petra Fialy. „Zrušte všechna opatření, která jsou nesmyslná. Omezení pro hospody, divadla, kina… Když můžou být spolu lidé v práci na pracovištích, můžou spolu být v jídelnách, v hromadné městské dopravě, a to v pěkně narvaném metru nebo tramvaji, tak proč by spolu nemohli být jinde? Proč mohou bez omezení fungovat velké supermarkety a malé prodejny nemohly fungovat bez omezení?“ ptá se Bábek. 
 
Pracovní karanténa, o které se v poslední době hojně hovoří, a kterou si spousta lidí nedovede představit, považuje za slovní nesmysl. „To snad museli pracovat kreativci, aby tohle vymysleli. Nakonec je to ale ohromná satisfakce pro nás, kteří tvrdíme, že nemá smysl testovat zdravé lidi, ale máme chránit ty nemocné a ohrožené,“ uzavřel Bábek. 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš poprvé vysílal v pondělí: Chlubí se našim peřím, a ještě blbě. Chaos, nesmysly. Vzpomeňte si na mně

22:03 Babiš poprvé vysílal v pondělí: Chlubí se našim peřím, a ještě blbě. Chaos, nesmysly. Vzpomeňte si na mně

Expremiér Andrej Babiš (ANO) udělal úpravy ve svém tradičním prohlášení Čau lidi – vychází nově v po…