Zaměstnavatelé by opět mohli mít peníze za zdravotně znevýhodněné

15.04.2014 11:40

ČSSD navrhuje novelu zákona o zaměstnanosti, která by umožnila zaměstnavatelům znovu brát peníze za poskytnutí práce zdravotně znevýhodněným. Pobírání příspěvku zrušila k 1. lednu příštího roku vláda Petra Nečase (ODS). Řada zdravotně znevýhodněných by se kvůli tomu mohla stát nezaměstnanými, informoval dnes ČTK předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Zdravotně znevýhodněných je podle něj v Česku kolem 20.000. Pokud poslanci novelu schválí, zaměstnavatelé budou moci na jednoho člověka znovu čerpat až 48.000 korun ročně.

Zaměstnavatelé by opět mohli mít peníze za zdravotně znevýhodněné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdravotně postižení - ilustrační foto

Lidé se zdravotním postižením jsou do konce letošního roku definováni jako osoby, kterým byla přiznána invalidita v prvním, druhém a třetím stupni a jako osoby zdravotně znevýhodněné. „Nečasova vláda právě institut zdravotně znevýhodněných zrušila. Znamená to, že od příštího roku by zaměstnavatelé nemohli dostat od státu pomoc v podobě příspěvku na zaměstnání těchto lidí," uvedl Sklenák.

Podle něj by to zdravotně znevýhodněným zkomplikovalo život. „Řada z nich by se stala nezaměstnanými a jejich pozice na trhu práce by byla velmi složitá," upozornil Sklenák.

ČSSD navrhuje novelu, která by zdravotně znevýhodněné opět zařadila na seznam lidí se zdravotním postižením. „Zaměstnavatelé by jim mohli poskytovat chráněná pracovní místa a dostávali by dotace do výše až 48.000 korun ročně na jednoho člověka. Kdybychom novelu nepřijali, od příštího roku by to mělo na tuto skupinu obyvatel velký dopad," uvedl Sklenák. Podle něj se návrh zamlouvá i jiným politickým stranám. „Vehementně jej podporuje i ODS, přestože to vlastně zrušila Nečasova vláda," podotkl. Poskytování dotace zaměstnavatelům je v kompetenci Úřadu práce ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …