Zaměstnavatelé kritizují situaci kolem sazeb DPH, Drábek je chápe

16.10.2012 21:09 | Zprávy

Zaměstnavatelé kritizují, že 2,5 měsíce před koncem roku stále nevědí, jak budou vypadat sazby DPH v příštím roce. Uvedli to na dnešním jednání tripartity. Pochopení pro výtky zaměstnavatelů vyjádřil na tiskové konferenci i odstupující minstr práce Jaromír Drábek (TOP 09). Proti zvyšování DPH jsou odborové svazy.

Zaměstnavatelé kritizují situaci kolem sazeb DPH, Drábek je chápe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Drábek

"Plně rozumím těm výtkám, které strana zaměstnavatelů vznáší. Protože pokud ještě v polovině října není jasné, jaké budou sazby daně z přidané hodnoty od 1. ledna příštího roku..., tak to je situace, která je velmi špatná," řekl Drábek. Podle něj však situaci nezavinila vláda, ale skupina rebelujících poslanců ODS, která ve Sněmovně zabránila zvýšení sazeb DPH o procentní bod v obou sazbách na 15 a 21 procent. Premiér Petr Nečas tak v pondělí představil kompromisní návrh na zvýšení spodní sazby o procentní bod na 15 procent při zachování horní dvacetiprocentní sazby.

Předseda Odborového svazu Kovo Josef Středula ale před plánovaným zvýšením sazeb DPH varoval. Podle něj se peníze na daních nevyberou, protože se řada subjektů vyhýbá povinnosti daně odvádět. Středula také poukázal na to, že mezi 80 prorůstovými opatřeními, která se na tripartitě projednávala, je uvedeno i zachování sazeb DPH na letošní úrovni 14 a 20 procent.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Oganesjanovi nevyšlo: Svědek popsal řádění v Příčovech

18:36 Co Oganesjanovi nevyšlo: Svědek popsal řádění v Příčovech

Vlastenecké setkání v Příčovech narušila skupina demonstrantů v čele s Vojtěchem Pšenákem a dalšímí …