Zaorálek, Kmoníček a kníže řešili v televizi Ukrajinu. Narážíme do zdi, varoval ministr

19.02.2014 22:59

Situace na Ukrajině se přiostřuje, politici tak řeší, jak se ke konfliktu postaví. Evropská unie pravděpodobně sáhne po sankcích určitého typu, je však otázkou, koho se budou omezení týkat.

Zaorálek, Kmoníček a kníže řešili v televizi Ukrajinu. Narážíme do zdi, varoval ministr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Mohlo by jít například o omezení pohybu v rámci Evropské unie. Jenže zde se nabízí několik otázek ohledně potenciálního seznamu. „Dáme na něj i některé představitele těch radikálních demonstrantů? Bude na něm prezident Janukovyč? Pokud tam bude prezident Janukovyč, s kým budeme hovořit?“ vyjmenovával na ČT Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.

„Je to nástroj, který máme jako členové Evropské unie, ale musíme k němu přistoupit velmi uvážlivě,“ dodal. Za pravdu mu dal i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který právě upozornil na to, že s někým se konflikt vyřešit musí. Když se ale všem zakáže pohyb po EU, nikdo nezbude.

Politici se totiž shodli, že hlavní je situaci vyřešit tak, aby už nebylo žádné násilí. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka je stěžejní „dotlačit Ukrajinu k tomu, aby řešení bylo politické“. „Přesně určit ty lidi, kterých se to bude týkat, bude věc debaty,“ řekl ke zmíněnému seznamu.

„Když nebudeme Ukrajinu řešit dlouhodoběji, tak budeme tam, kde jsme byli,“ vyzval v Událostech, komentářích Zaorálek. „My tady narážíme do jakési zdi, ale napadá mě otázka, jestli jsme si neměli dříve uvědomit, že ty problémy jsou tam takto nakupené,“ zeptal se na závěr pořadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

20:11 „A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

Počet potvrzených mutací delta v Česku roste, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce dál n…