Zaorálek! Ten bude ministr kultury! Přišel vtipný komentář, ale pak zpráva, že je to tak

21. 8. 2019 10:40

Lubomír Zaorálek. Muž, jehož jméno se nyní skloňuje v souvislosti s Ministerstvem kultury. Poté, co se své nominace vzdal místopředseda strany Michal Šmarda, hledají sociální demokraté nového kandidáta. A on jim na to kývl. Informace přináší server Seznam Zprávy a Novinky.cz.

Zaorálek! Ten bude ministr kultury! Přišel vtipný komentář, ale pak zpráva, že je to tak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Zaorálek byl v minulosti ministrem zahraničních věcí za ČSSD. Nyní dva na sobě nezávislé zdroje obeznámené s vyjednáváním uvádějí, že Zaorálek je v užším výběru na post ministra kultury. Jméno nového kandidáta chce předseda strany Jan Hamáček oznámit před pátečním jednáním předsednictva, konečné rozhodnutí však zatím nepadlo. Sám Zaorálek však na nabídku podle serveru Novinky.cz kývl.

Původní text ZDE

Jak píše server Seznam Zprávy, je politickým matadorem, takže je sázkou na jistotu, že se nebude chovat neobratně v krizových situacích. Byl také volebním lídrem ČSSD pro toto volební období, nyní působí jako předseda zahraničního výboru Sněmovny a je i členem sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Prezidentovi Miloši Zemanovi by tak mohl vyhovovat i z hlediska odbornosti, kterou postrádal u Michala Šmardy.

Původní text ZDE

O tom však pochybuje komentátor Petr Fischer. „Lubomír Zaorálek je jenom Ph.Dr., ne docent, takže to na ministra kultury asi stačit nebude... Na rozdíl od ministra Staňka neposlouchá Metallicu a občas čte filozofické knihy, ne, to fakt nepůjde,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

15:19 Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

Miroslav Kalousek v Poslanecké sněmovně rušil projev poslance Lubomíra Volného. Třikrát mu odcizil t…