Zaorálek bude jednat s íránským ministrem zahraničí

11.11.2016 6:25 | Zprávy

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se dnes v Praze sejde se svým íránským protějškem Mohammadem Džavádem Zarífem. Zaríf společně s podnikatelskou delegací přijíždí do Česka v situaci, kdy se Írán otevírá světu po zrušení sankcí, které na něj mezinárodní společenství uvalilo kvůli jeho jadernému programu.

Zaorálek bude jednat s íránským ministrem zahraničí
Foto: pixabay.com
Popisek: Írán

Zaorálek bude se Zarífem jednat zejména o rozvoji politických i ekonomických vztahů Česka s Íránem. Bývalý ministr zahraničí a nynější předseda představenstva Česko-slovensko-íránské obchodní komory Jan Kavan ČTK už dříve řekl, že Írán vnímá jako perspektivní trh zejména pro české firmy působící v energetice, strojírenství a petrochemii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

13:02 Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

Premiér Petr Fiala by chtěl, aby čeští pracovníci brali německé platy. Zatím to je ale tak, že český…