Zaorálek se psy přivítá ukrajinské děti, které přijely na ozdravný pobyt

24. 2. 2015 7:03

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes v Praze přivítá druhou skupinu ukrajinských dětí, které přijely do České republiky na dvoutýdenní ozdravný pobyt. Celkem tři ozdravné pobyty pro děti z této nepokoji sužované země pořádá Ministerstvo zahraničí ve spolupráci s Ministerstvem vnitra. Jsou hrazeny z mimořádných prostředků pro Ukrajinu, které schválila vláda.

Zaorálek se psy přivítá ukrajinské děti, které přijely na ozdravný pobyt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek

Ve třicetičlenné skupině jsou děti s krajanskou vazbou na Českou republiku i děti, které musely opustit konfliktní oblasti na východě země. Na setkání s ministrem zahraničí je doprovodí terapeutičtí psi, které jako součást sociálně-terapeutického programu zajistila Farní charita Příbram a Arcidiecézní charita Praha. V pozvánce o tom informovalo ministerstvo.

První turnus ukrajinských dětí dorazil do Česka na začátku února. Ozdravné pobyty jsou součástí humanitárních aktivit, kterými se Česká republika snaží zmírnit dopady ukrajinského konfliktu na civilní obyvatelstvo. Z dalších činností se například díky programu MEDEVAC léčili pacienti z Ukrajiny v pražských nemocnicích.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…