Zaorálek svolal krizový štáb kvůli situaci v Turecku

16.07.2016 6:39

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na dnešek svolal krizový štáb, který se bude zabývat situací v Turecku, jímž zmítá pokus o státní převrat. Zaorálek to dnes v noci oznámil na svém twitterovém účtu. Ministerstvo zahraničí zároveň vydalo doporučení, aby Češi do země necestovali. Ty, kteří tam již jsou, nabádá k opatrnosti.

Zaorálek svolal krizový štáb kvůli situaci v Turecku
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima
reklama

Krizový štáb ministerstva zahraničí se bude situací v Turecku zabývat především s ohledem na české občany, kteří v zemi jsou, uvedl Zaorálek. Jeho ministerstvo již v noci vydalo doporučení, aby lidé raději nevycházeli ze svých domovů nebo ubytovacích zařízení.

Pro případ nouze nabízí Černínský palác telefonní kontakt s tureckou předvolbou (0090 532 375 13 87) a pro komunikaci s konzulárním úřadem mobilní spojení na konzulku (0090 532 244 45 26).

Pokus o státní převrat propukl v Turecku v pátek pozdě večer, stojí za ním část armády. Turečtí vládní činitelé tvrdí, že se jim podařilo puč potlačit. Hlášeno je 50 mrtvých a přinejmenším 150 zraněných.

Boje se odehrávaly především v metropoli Ankaře a v Istanbulu, který je častým turistickým cílem. Provoz na hlavním istanbulském mezinárodním letišti byl již v pátek večer přerušen, v ranních hodinách se ale očekává jeho obnovení.

Tři linky společnosti Turkish Airlines, které by dnes měly do Istanbulu odletět z Prahy, zatím zrušeny nebyly. První je v letovém řádu naplánována na 09:55. Letadlo by mělo z Istanbulu do Prahy přiletět v 09:00.

Časně ráno z Prahy odletěl spoj společností Travel Service a ČSA do letoviska Antalya na Turecké riviéře. Vrátit do Prahy by se toto letadlo mělo dnes v 11:00. Zrušen byl dnešní večerní spoj společnosti Bora Jet do Antalye, který měl odlet v 18:15.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…