Zaorálek varoval před antisemitismem. Zmínil i server, který zveřejnil maily premiéra

12. 1. 2016 19:10

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes varoval před znepokojivým nárůstem antisemitismu v Evropě i České republice. Jako příklad takové tendence v Česku uvedl například extremistický server White Media. Zaorálek mluvil o nutnosti vypořádat se s protižidovskými náladami na prvním setkání nově jmenované koordinátorky Evropské komise pro boj s antisemitismem Kathariny von Schnurbeinové s partnery z jiných zemí a mezinárodních institucí v pražském Černínském paláci.

Zaorálek varoval před antisemitismem. Zmínil i server, který zveřejnil maily premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek
reklama

"Obávám se excesů proti menšinám i proti Židům, které se odehrávají v evropských městech, a dokonce i v České republice," řekl Zaorálek. Dodal, že nejen česká společnost se musí poučit z historie a zabránit tomu, aby nenávist vůči Židům vyústila v podobnou tragédii, jako byl holokaust. "Musíme s vědomím toho, co bylo, zabránit tomu, aby se něco takového opakovalo," prohlásil.

Dokladem toho, že protižidovské sentimenty jsou přítomné i v Česku, je podle něj server White Media, který v posledních týdnech zveřejňoval obsah nabourané e-mailové schránky premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). "Připadá mi hrozivé, že na tomto serveru jsou seznamy lidí, kteří posílají děti do židovských škol," poznamenal Zaorálek. "Jsem rozhodnutý o tom mluvit s ministrem vnitra, premiérem a také našimi partnery ve Spojených státech a Izraeli," doplnil.

Prevence šíření antisemitismu prostřednictvím internetu je podle koordinátorky Schnurbeinové jednou z oblastí, které se chce společně s partnerskými zeměmi a organizacemi ve své funkci intenzivně věnovat. Jako další ze svých cílů uvedla vzdělávání v oblasti lidských práv nebo zavedení evropské legislativy, která zakazuje popírání holokaustu, ve všech členských státech. Čtvrtou prioritou je podle ní zamezit diskriminaci v oblasti služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …