Zaorálek varoval před antisemitismem. Zmínil i server, který zveřejnil maily premiéra

12.01.2016 19:10

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes varoval před znepokojivým nárůstem antisemitismu v Evropě i České republice. Jako příklad takové tendence v Česku uvedl například extremistický server White Media. Zaorálek mluvil o nutnosti vypořádat se s protižidovskými náladami na prvním setkání nově jmenované koordinátorky Evropské komise pro boj s antisemitismem Kathariny von Schnurbeinové s partnery z jiných zemí a mezinárodních institucí v pražském Černínském paláci.

Zaorálek varoval před antisemitismem. Zmínil i server, který zveřejnil maily premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

"Obávám se excesů proti menšinám i proti Židům, které se odehrávají v evropských městech, a dokonce i v České republice," řekl Zaorálek. Dodal, že nejen česká společnost se musí poučit z historie a zabránit tomu, aby nenávist vůči Židům vyústila v podobnou tragédii, jako byl holokaust. "Musíme s vědomím toho, co bylo, zabránit tomu, aby se něco takového opakovalo," prohlásil.

Dokladem toho, že protižidovské sentimenty jsou přítomné i v Česku, je podle něj server White Media, který v posledních týdnech zveřejňoval obsah nabourané e-mailové schránky premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). "Připadá mi hrozivé, že na tomto serveru jsou seznamy lidí, kteří posílají děti do židovských škol," poznamenal Zaorálek. "Jsem rozhodnutý o tom mluvit s ministrem vnitra, premiérem a také našimi partnery ve Spojených státech a Izraeli," doplnil.

Prevence šíření antisemitismu prostřednictvím internetu je podle koordinátorky Schnurbeinové jednou z oblastí, které se chce společně s partnerskými zeměmi a organizacemi ve své funkci intenzivně věnovat. Jako další ze svých cílů uvedla vzdělávání v oblasti lidských práv nebo zavedení evropské legislativy, která zakazuje popírání holokaustu, ve všech členských státech. Čtvrtou prioritou je podle ní zamezit diskriminaci v oblasti služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…