Zaorálkovo ministerstvo dnes posílá na Ukrajinu konvoj s humanitární pomocí

16.02.2015 6:09

Konvoj s humanitární pomocí pro Ukrajinu odjede dnes z Národní humanitární základny ve Zbirohu na Rokycansku. Vyslání konvoje organizuje Ministerstvo zahraničí a Hasičský záchranný sbor spolu s Českým červeným křížem, společností Člověk v tísni a Správou státních hmotných rezerv.

Zaorálkovo ministerstvo dnes posílá na Ukrajinu konvoj s humanitární pomocí
Foto: wikipedia
Popisek: Ukrajinská vlajka

Čtyři kamiony a doprovodná vozidla povezou na Ukrajinu zdravotnický materiál, spací pytle, pokrývky a další potřeby pro obyvatele, kteří museli kvůli konfliktu opustit své domovy. Česká republika pošle také střešní krytinu na opravu zničených domů. Materiální pomoc je součástí humanitární pomoci ČR a navazuje na loňské dodávky.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který s premiérem Bohuslavem Sobotkou u dnešního odjezdu konvoje bude, schválil v lednu čtyři humanitární projekty na pomoc obyvatelům Ukrajiny téměř za osm milionů korun. Česká diplomacie loni na pomoc Ukrajině uvolnila celkem 20 milionů. Z těchto peněz byla hrazena pomoc obětem z Majdanu a Krymu i lidem postiženým boji na východě Ukrajiny. Pomoc zahrnovala zdravotní a psychosociální péči nebo podporu při hledání přístřeší a náhradních zdrojů obživy. Česko na Ukrajinu vypravilo také několik dodávek materiální humanitární pomoci.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtkTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

13:24 „S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

Ve středu se odehraje další demonstrace proti vládě Petra Fialy na Václavském náměstí. Ovšem její or…