Packard se profesně zabýval Ruskem od 60. let minulého století a na základě svých dlouholetých zkušeností dnes říká, že Spojené státy se obávaly, že by užší vazby mezi Evropou a demokratickým Ruskem mohly ohrozit americké ekonomické zájmy. „Evropa především v 90. letech promeškala ve vztahu s Ruskem mimořádnou příležitost k nastartování nové éry vzájemných vztahů. Bohužel Washington si něco takového nepřál a tyto snahy zablokoval,“ vzpomíná Packard a přiznává, že NATO bylo vždy pod silným vlivem Spojených států. „V každém případě jsme tehdy jako analytici věděli, že si Rusko nepřeje mít NATO u svých hranic,“ říká Packard.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro