Západe, my na tebe... Víš co. Rusové začali vyrábět toaletní papír, na který natiskli text našich sankcí

29.06.2015 9:08

Sibiřští podnikatelé poslali Západu pádný vzkaz, co si myslí o protiruských sankcích, jejichž platnost byla tento měsíc prodloužena do ledna následujícího roku. Uvedli na trh toaletní papír potištěný textem sankcí zabalený v obalu s obrázky západních vůdců.

Západe, my na tebe... Víš co. Rusové začali vyrábět toaletní papír, na který natiskli text našich sankcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Veřejné toalety, ilustrační foto

„Role toaletního papíru potištěné textem protiruských sankcí je způsob, jak dát západním vládám najevo, že Rusové neuznávají sankce uvalené na jejich zemi a že plně podporují zahraniční politiku své vlády,“ vysvětlil místnímu zpravodajskému kanálu NGS Omsk iniciátor akce Kiril Koljasin, který stojí v čele skupiny „Naše odpověď“ sdružující stejně smýšlející sibiřské podnikatele.

Koljasin uvádí, že nápad na tento poněkud svérázný způsob vyjádření postoje k protiruským sankcím dostal loni, ale vážněji se jím začal zabývat až poté, co Evropská unie prodloužila platnost protiruských sankcí do ledna následujícího roku.

Skupina dle zpravodajského serveru The Moscow Times, který o události také informoval, nechala potisknout 1000 toaletních rolí, které se prodávají na internetu v balení po dvou za 990 rublů či 18 dolarů. Balení zcela zdarma obdrželi zástupci amerického, německého a britského velvyslanectví v Rusku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…