Zapomeňte na všechny výhody z EU, vzkázala naštvaná Angela Merkelová do Londýna. A Theresa Mayová odpověděla v podobném duchu

28.4.2017 9:54 dop.

Německá kancléřka Angela Merkelová poslala vzkaz přes Kanál. Britové si podle nejmocnější dámy EU neměli myslet, že snad budou mít nějaké výhody z toho, že EU opouštějí. To členské státy mají nárok na výhody společenství, Britové budou mít smůlu. Britská premiérka Theresa Mayová však ukázala, že si jen tak nenechá všechno líbit.

Zapomeňte na všechny výhody z EU, vzkázala naštvaná Angela Merkelová do Londýna. A Theresa Mayová odpověděla v podobném duchu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Merkelová Britům vzkázala, ať zapomenou na dosavadní výhody, kterých si ostrovní království užívalo jako člen EU. Pokud Velká Británie nebude členem EU, nemůže těžit z výhod společenství. Šéfka ostrovní vlády Theresa Mayová okamžitě zareagovala. Podle britské BBC vyzvala občany, aby v předčasných volbách na počátku června volili její Konzervativce, protože jen ti dokážou Brity ochránit před Evropany řadícími se v jednom šiku proti ostrovu.

Celou zprávu naleznete ZDE.

Mayová tvrdí, že evropská sedmadvacítka obklíčila Velkou Británii a jen Konzervativci dokážou tuto situaci ustát. Oponenti Konzervativců prý určitě budou říkat něco jiného, ale konzervativní premiérka má za to, že jen ona bude dostatečně tvrdou vyjednavačkou při debatách o rozvodu s EU, k čemuž ovšem potřebuje silný mandát od voličů. „Každý hlas se počítá, vzkázala Britům Mayová. Britové by prý „v národním zájmu“ měli odevzdat hlas právě konzervativcům.

Britští Labouristé se netají tím, že budou postupovat trochu jinak než Konzervativci, pokud 8. června vyhrají volby. Hodlají zaručit práva občanům EU působícím v Británii a s touto zárukou dosáhnou ve vyjednávání s EU mnohem lepších podmínek, než příliš tvrdá Mayová.

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…