Zapomeňte na všechny výhody z EU, vzkázala naštvaná Angela Merkelová do Londýna. A Theresa Mayová odpověděla v podobném duchu

28.04.2017 9:54

Německá kancléřka Angela Merkelová poslala vzkaz přes Kanál. Britové si podle nejmocnější dámy EU neměli myslet, že snad budou mít nějaké výhody z toho, že EU opouštějí. To členské státy mají nárok na výhody společenství, Britové budou mít smůlu. Britská premiérka Theresa Mayová však ukázala, že si jen tak nenechá všechno líbit.

Zapomeňte na všechny výhody z EU, vzkázala naštvaná Angela Merkelová do Londýna. A Theresa Mayová odpověděla v podobném duchu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Merkelová Britům vzkázala, ať zapomenou na dosavadní výhody, kterých si ostrovní království užívalo jako člen EU. Pokud Velká Británie nebude členem EU, nemůže těžit z výhod společenství. Šéfka ostrovní vlády Theresa Mayová okamžitě zareagovala. Podle britské BBC vyzvala občany, aby v předčasných volbách na počátku června volili její Konzervativce, protože jen ti dokážou Brity ochránit před Evropany řadícími se v jednom šiku proti ostrovu.

Celou zprávu naleznete ZDE.

Mayová tvrdí, že evropská sedmadvacítka obklíčila Velkou Británii a jen Konzervativci dokážou tuto situaci ustát. Oponenti Konzervativců prý určitě budou říkat něco jiného, ale konzervativní premiérka má za to, že jen ona bude dostatečně tvrdou vyjednavačkou při debatách o rozvodu s EU, k čemuž ovšem potřebuje silný mandát od voličů. „Každý hlas se počítá, vzkázala Britům Mayová. Britové by prý „v národním zájmu“ měli odevzdat hlas právě konzervativcům.

Britští Labouristé se netají tím, že budou postupovat trochu jinak než Konzervativci, pokud 8. června vyhrají volby. Hodlají zaručit práva občanům EU působícím v Británii a s touto zárukou dosáhnou ve vyjednávání s EU mnohem lepších podmínek, než příliš tvrdá Mayová.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…