Zařízení služeb vnitra povede Máca, jde o třetí změnu šéfa za rok

15. 1. 2015 11:20

Zařízení služeb, které je servisní organizací Ministerstva vnitra spravující miliardový majetek, povede Ladislav Máca. V čele organizace nahradí Karla Silovského, který opouští funkci z osobních důvodů po sedmi měsících. Během roku jde už o třetí změnu na této pozici. ČTK o personální změně informoval mluvčí Ministerstva vnitra Vladimír Řepka. Zařízení služeb spravuje pro ministerstvo například rekreační zařízení, autodopravu nebo catering.

Zařízení služeb vnitra povede Máca, jde o třetí změnu šéfa za rok
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

Do křesla šéfa servisní organizace se v krátké době posadí už čtvrtý muž. Začátkem loňského roku tehdejší ministr Martin Pecina odvolal Romana Fidlera kvůli smlouvám lázeňských domů. V květnu na jeho místo nastoupil Michal Kříž, kterého po třech týdnech nahradil právě Silovský. Ten po půl roce z osobních důvodů odchází. "Po sedmi měsících, kdy jsem pracoval 15 hodin denně, a to včetně víkendů, si chci trochu vydechnout a alespoň občas vidět svou rodinu," uvedl.

Máca se už ale se Silovským dohodl na další spolupráci. Počítá s ním na pozici náměstka pro provoz a správu majetku. Máca je zkušeným státním zaměstnancem s mnoha zkušenostmi ze soukromé sféry. V minulosti například spoluzakládal finanční policii nebo dlouhodobě působil jako auditor u různých společností.

Servisní organizace na sebe v minulosti upoutala pozornost sporem ohledně lázeňských domů. Vnitro loni převzalo do správy čtyři lázeňské domy, u nichž tehdejší šéf organizace Fidler na konci roku 2013 vypověděl bez souhlasu vedení resortu smlouvu na pronájem se slovenskou společností Temparano. Vnitru teď kvůli tomu hrozí milionové škody. Podle dřívějších informací serveru lidovky.cz firma Temparano v září zažalovala ministerstvo kvůli vypovězení smlouvy a chce po něm kompenzaci 64 milionů korun. Temparano získala v roce 2008 na 20 let do pronájmu komplexy v Luhačovicích, Mariánských a Františkových Lázních a Karlových Varech.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …