Zásadní informace o Zemanovi a Rusku. A tentokrát, světe div se, pozitivní

14.03.2016 10:17

Ruské vazby prezidenta Miloše Zemana, za něž je dlouhodobě kritizován, měly v minulých dnech údajně pozitivní dopad. Podle deníku Neovlivní.cz měla hlava státu využít svých kontaktů na Kreml a následně tak pomoci k osvobození pětice Čechů unesených v Libanonu.

Zásadní informace o Zemanovi a Rusku. A tentokrát, světe div se, pozitivní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Redakce serveru zjistila, že kvůli akci Libanon si totiž Zeman volal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Rusko přitom v oblasti v současné době operuje. Následně pak Zeman vyvinul tlak na členy vládního kabinetu, aby přistoupili na požadavek únosců, kteří si vymínili propuštění uvězněného Alího Fajáda z Česka. 

Původní text najdete ZDE.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček telefonát do Kremlu v celé věci ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. Uvedl pouze, že se hlava státu v celé kauze výrazně angažovala.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Prezident využil všech svých pravomocí. Co se týče vámi zmiňovaného telefonátu s Vladimirem Putinem, o tom nic nevím. A i kdybych věděl a bylo to tak, v případě diplomatických záležitostí informace nezveřejňujeme,“ uvedl serveru Ovčáček.

Zemana přitom kontaktovali i samotní únosci, a to pár dní po zmizení Čechů loni v létě. „Já jsem se do této kauzy dostal tak trochu nevinně, protože jsem na Hrad obdržel dopis únosců, už před několika měsíci, a ten obsahoval návrh na výměnu těchto pěti zadržených lidí za Alího Fajáda,“ řekl například v minulosti Zeman. Druhý dopis prý putoval na ruskou ambasádu v Bejrútu, třetí na několik e-mailových adres v Česku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

4:44 Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

ANKETA „Při úporném tlaku Západu na Rusko, který trvá už několik let, je Putin pro svět spíše přízni…