Zase budou chtít demonstrovat, jaké je ten Zeman prase... Renomovaný Bohumil Pečinka už tuší, jak bude kauza Hermanova strýce nadále pokračovat

23. 10. 2016 8:21

Komentátor Bohumil Pečinka se na svém facebookovém profilu rozepsal k aktuální kauze Jiřího Bradyho. Ten podle všeho nemá být vyznamenán prezidentem republiky Milošem Zemanem, i když mu to bylo před pár dny „přislíbeno“. Důvodem je prý setkání jeho synovce Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlámou.

Zase budou chtít demonstrovat, jaké je ten Zeman prase... Renomovaný Bohumil Pečinka už tuší, jak bude kauza Hermanova strýce nadále pokračovat
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman
reklama

„Psát o extempore prezidenta republiky Zemana ve vztahu k vězni koncentračního tábora, panu Bradymu, a nepsat o čínské blamáži nejvyšších ústavních činitelů vlastně nejde,“ zahajuje Pečinka svá slova vzpomenutím na prohlášení čtveřice nejvyšších ústavních činitelů, kteří vydali nejservilnější politické prohlášení ve vztahu k Číně od dob heydrichiády nebo posrpnové okupace.

„Rozdíl byl v tom, že nikdo jim tentokrát nedržel revolver u spánku a pod okny Hradu, Úřadu vlády, Poslanecké sněmovny a senátu se neprojížděla obrněná vozidla a tanky. ‚Gang čtyř‘ pod vlivem poradce premiéra Jaroslava Tvrdíka vydal tak podlézavé prohlášení k čínské straně, kde se distancoval od setkání politiků KDU-ČSL s dalajlámou, že připomněl nejhorší doby české historie,“ dodává Pečinka. Podle jeho slov nešlo o politiku, ale o tvrdý byznys. 

„Do toho se prezident rozhodl neudělit vysoké státní vyznamenání panu Bradymu, který se zasloužil o propagaci holocaustu a dobré jméno Česka ve světě. Prezident pokračuje ve svých ‚omylnících‘ ve stylu vyjádření k novináři Peroutkovi. To, že vznikla petice na Bradyho podporu, je samozřejmě fajn a Zemanovo okolí by udělalo nejlépe, kdyby Bradyho narychlo pozvalo, což se čekat nedá, ale mělo by,“ zmiňuje pak kauzu Brady komentátor. Jak dodává, do hry nyní vstupuje tradiční antizemanovský tábor, který sehrává další část prezidentské kampaně. 

„Takže Zeman k tomu přidá další slova, oni další a všichni budou aktivizovat svou voličskou koalici a na kritice toho druhého budou demonstrovat svou lidskou a politickou ušlechtilost. Antizemanovci na tom, že Zeman je prase, prezidentovi stoupenci naopak budou tvrdit, že v té Praze lidé nevědí, co by chtěli atd.,“ uzavírá Pečinka. A přitom by to podle něj chtělo docela obyčejné pragmatické gesto – udělit vyznamenání Bradymu, jenž přijede v pondělí do Prahy, by mohla třeba pražská primátorka. 

Celý text Bohumila Pečinky:

CHUDÁK PAN BRADY A ČÍŇANÉ

Psát o extempore prezidenta republiky Zemana ve vztahu k vězni koncentračního tábora, panu Bradymi a nepsat o čínské blamáži nejvyšších ústavních činitelů vlastně nejde. Takže popořádku. Čtveřice nejvyšších ústavních činitelů vydala před pár dny nejservilnější politické prohlášení ve vztahu k Číně od dob heydrichiády (ve vztahu k Německu) nebo posrpnové okupaci (ve vztahu k Rusku). Rozdíl byl v tom, že nikdo jim tentokrát nedržel revolver u spánku a pod okny Hradu, Úřadu vlády, Poslanecké sněmovny a Senátu se neprojížděla obrněná vozidla a tanky. "Gang čtyř" pod vlivem poradce premiéra Jaroslava Tvrdíka vydal tak podlézavé prohlášení k čínské straně, kde se distancoval od setkání politiků KDU-ČSL s dalajlámou, že připomněl nejhorší doby české historie. 
Nešlo o politiku, ale tvrdý byznys, protože premiérům poradce Tvrdík je lobbista čínské CEFC a premiérův nejbližší intimus a rádce, Radek Pokorný, je zase jejich právní zástupce. Okolí Miloše Zemana zase vsadilo na Čínu jako podnikatelského partnera. Nic více a nic méně. Kdysi (ve vztahu k Německu a Rusku) šlo o politickou a lidskou zbabělost. Dnes (ve vztahu k Číně) jde pouze o soukromý byznys, do něhož byl zatažen český stát. 
Do toho se prezident rozhodl neudělit vysoké státní vyznamenání panu Bradymu, který se zasloužil o propagaci holocausu a dobré jméno Česka ve světě. Prezident pokračuje ve svých "omylnících" ve stylu vyjádření k novináři Peroutkovi. To, že vznikla petice na Bradyho podporu je samozřejmě fajn a Zemanovo okolí by udělalo nejlépe, kdyby Bradyho narychlo pozvalo, což se čekat nedá, ale mělo by. 
A jako každý podzim do hry vstupuje tradiční antizemanovský tábor, který na tématu Bradyho se snaží uhrát další kus budoucí prezidentské kampaně. Takže Zeman k tomu přidá další slova, oni další a všichni budou aktivizovat svou voličskou koalici a na kritice toho druhého budou demonstrovat svou lidskou a politickou ušlechtilost. Antizemanovci na tom, že Zeman je prase, prezidentovi stoupenci naopak budou tvrdit, že v té Praze lidé neví, co by chtěli atd. 
Přitom by to chtělo něco jiného. Docela obyčejné pragmatické gesto. Pan Brady podle vyjádření dcery přijíždí v pondělí do Prahy. Pražská primátorka nebo kdokoli jiný, kdo přímo nekandiduje na prezidenta nebo nemá nic společného s dopisem Číňanům, by Bradyho měl přijmout a dát mu vyznamenání sám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

14:40 Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…