Zase dělají blbce z voličů Miloše Zemana. Schválně, kdo na to skočí? Zde je FOTO

17.01.2018 13:20

Druhé kolo prezidentských voleb vybudilo kreativce od Miloše Zemana i Jiřího Drahoše k neuvěřitelným výkonům. Výsledkem jsou i některé „veselé“ zprávy, šířící se o prezidentu Zemanovi. Vrcholem je prosba, aby s ním voliči měli slitování a už jej nevolili, protože Miloš Zeman si potřebuje odpočinout.

Zase dělají blbce z voličů Miloše Zemana. Schválně, kdo na to skočí? Zde je FOTO
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Zeman se vítá s Robertem Ficem
reklama

První z textů, který patrně má prezidenta poškodit u jeho tradicionalistických voličů, ukazuje Miloše Zemana jako „vítače“ a fanouška multikulti. „Miloš Zeman je někdy prezentován jako islamofob a rasista, ale není tomu tak,“ tvrdí leták, který je nazván „Jsem muslim a volím pana Zemana“. Následuje vysvětlení, že Miloš Zeman je k islámu velmi ohleduplný, a dokonce nemá problém obléct svou ženu Ivanu podle tamních tradic. To je dokumentováno obrázkem, na kterém je vyfotografován na státní návštěvě Spojených arabských emirátů s manželkou Ivanou v tradičním muslimském oděvu, vyhovujícím prorokovu dress kódu.

„Nemá problém pomodlit se v mešitě. Nemá problém s islámem. Pochopil, že islám je láska,“ píše se o něm v letáku. Je to prý zásadní rozdíl od Jiřího Drahoše, který by pořád chtěl bránit schengenskou hranici, jako kdyby muslimové byli nějací podlidé.

„Volím Zemana a vyzývám k tomu všechny české muslimy, naše podporovatele, a všechny lidi, kteří ctí svobodu, toleranci a mír. Podepsán pod touto zjevnou recesí je jistý Hassan Ghaleb.

Podobně „žertovně“ vyznívá i srovnání obou kandidátů na dalším obrázku, který se šíří internetem. Jiří Drahoš je na něm prezentován jako „světově uznávaný chemik“, bývalý předseda nejdůležitější vědecké instituce v zemi, jako ten, který „zachránil vědu před Kalouskovými škrty“. Dále, že je redaktorem a členem rad prestižních vědeckých časopisů a syn českého odbojáře, vyslýchaného gestapem.

Naproti tomu Miloši Zemanovi je přičítána privatizace mostecké uhelné, privatizace ČSOB, kauzy Olovo a Bamberg, dále „125 miliard bez výběrka“ na dálnici D47, dokonce prosazení „humanitárního bombardování“ civilistů v Srbsku za zády některých ministrů, a ve finále ještě „dohoda s Dalíkem na dodávkách paliva pro ČSA od Lukoilu výměnou za přeběhnutí Melčáka s Pohankou“.

Třetí protizemanovské dílko, šířící se internetem, se pak zaobírá náklady prezidentské kanceláře. Informuje, že prezidentská kancelář vloni utratila nad rámec rozpočtu 84 milionů korun. A to není vše. „Jeho spanilé jízdy za alkoholem a obědy zdarma stály kraje přes dvacet milionů korun,“ píše se dále. 104 milionů korun tak prý bylo vyhozeno zbytečně. „Po celé ČR jsou tisíce rodičů, kteří si nemohou dovolit zaplatit 35 Kč za obědy pro své děti. Za peníze, které byly zbytečně vyhozeny, by bylo na obědy pro 2 971 429 dětí,“ pokračuje leták výpočtem.

„Bohužel, peníze jsou utráceny za Zemana a na české děti se musí dělat sbírky. Kdo volí Zemana, nenávidí české děti,“ končí dílko, doplněné obrázky dětí ve školní jídelně a prezidenta Zemana na návštěvě v kraji.