Zase lež! Tentokrát s ropou. Babiš si na Fialu došlápl

28.04.2023 10:55 | Ze sítí

Bývalý premiér kritizuje toho současného za další jeho údajnou lež. Tentokrát se Andrej Babiš zaměřil na prohlášení Petra Fialy ohledně odstřižení EU od ruské ropy. Ta je podle něj do Evropy stále posílána, a dokonce ve větším množství, než to bylo v roce 2021. To, že se ruská ropa stále do Evropy prodává, jen s patřičným cenovým navýšením, potvrzuje i renomovaná zahraniční agentura. Co se týká vládních prohlášení o odstřižení od ruského plynu, podle Babiše nikdo neví, jaký plyn trubkami teče.

Zase lež! Tentokrát s ropou. Babiš si na Fialu došlápl
Foto: Screen Facebook Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš hovoří o ukrajinském obilí

„Tak tady máme další lež Petra Fialy o ropě, nebo jak se mění hrdinské prohlášení Petra Fialy v opak pravdy,“ začal bývalý premiér a šéf hnutí ANO svůj krátký video spot, který umístil na facebook.

„Dokázali jsme se shodnout, že se okamžitě odstřihneme od ruské ropy,“ prohlásil podle Babiše premiér Petr Fiala a Andrej Babiš se rozhodl, že jeho slova zpochybní.

My jsme si nejprve ověřili, zda premiér Petr Fiala (ODS) skutečně tato slova řekl a nalezli jsme je v jeho vyjádření, které uveřejnilo mimo jiné Ministerstvo zahraničí na svém webu 31. května 2022, po jeho návratu z Bruselu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Vatikánská smlouva

Pane Havlíčku, proč se polovina poslanců hnutí ANO zdržela při hlasování o tzv. Vatikánské smlouvě? Chcete aby u nás byla církev stát ve státě? Proč jste nehlasovali proti? Dagmar Stöcklová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hnus, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseantek2 , 28.04.2023 13:07:02
FIALOVEJ5HNUS lhal lže a bude lhát dokud jich někdo nepozavírá

|  18 |  0

Další články z rubriky

Vina za krach tendru na Dukovany. Švihlíková ukázala prstem

12:20 Vina za krach tendru na Dukovany. Švihlíková ukázala prstem

Současná vláda nedělá zahraniční politiku, ale aktivismus. Kvůli tomu možná nebudou dostavěny Dukova…