Zase ze mě děláte rasistu, udeřil Okamura a rozjel se...

10.09.2013 12:01

Senátor Tomio Okamura na svém Facebooku znechuceně poznamenal, že opět začíná antikampaň politologů a komentátorů na jeho osobu. Už zase z něj prý dělají rasistu jen proto, že chce aktivně řešit problémy vyloučených lokalit a romskou problematiku celkově.

Zase ze mě děláte rasistu, udeřil Okamura a rozjel se...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do vlády se nepohrneme, raději zůstaneme v opozici, říká Tomio Okamura

Okamuru rozčílil zejména komentář Jana Dražana pro pondělní Lidové noviny. Senátor připomíná, že s poslanci Radimem Fialou a Davidem Kádnerem, které získal ke spolupráci, již před třemi měsíci předložil do sněmovny návrhy zákonů, které řešení problému nepřizpůsobivých občanů měly výrazně posunout.

Tomio Okamura ve vyloučené oblasti - Chanov už navštívil například i Tomio Okamura

Tomio Okamura v Chanově
Chanov.
Tomio Okamura v Chanově
Chanov.
Tomio Okamura v Chanově
Chanov - panelové domy zrekonstruované z dotací

„Dodnes politici stávajících stran schválně ani nezahájili jejich projednávaní v Poslanecké sněmovně – kašlou na to a politikaří – přece nebudou zviditelňovat Okamuru,“ připomíná senátor znechuceně. Návrhy přitom byly připraveny ve spolupráci se starosty z postiženého Šluknovska i dalších oblastí. „Nejhorší je ta bezmoc, jako osamocený senátor s pár pracovitými poslanci, kteří chtějí změny, nemáme proti drtivé parlamentní většině stávajících politických stran šanci cokoliv prosadit,“ přiznává zklamaně.

Celé vyjádření Tomia Okamury ZDE

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Může prý jen doufat, že po volbách získá hnutí Úsvit přímé demokracie co nejvíce poslanců, aby tyto změny mohlo ve sněmovně prosadit.     

Poté Okamura zrekapituloval, že jeho návrhy měly zabránit sestěhovávání nepřizpůsobivých na jedno místo, které vede ke vzniku nebezpečných ghett. Důvodem bylo především zneužívání příspěvku na bydlení, který by proto měl být zastropován na ceně v místě obvyklé, aby se na příjemcích nemohli hojit lichvářští majitelé domů.

Druhým návrhem bylo zastropování výše komerčního úroku v zákoně o spotřebitelském úvěru. To by mělo vést k omezení fenoménu lichvářských půjček.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

13:04 Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pie…