Zastrašují je! Landa šokoval. Chce, abyste o tomto věděli

23.01.2021 14:30

Zpěváci Daniel Landa a Janek Ledecký se řadí mezi hlasité kritiky vládních opatření, která dala stopku kulturnímu životu v Česku. Nedávno dokonce představili svůj recept na to, jak bezpečně vrátit kulturní i sportovní život. Na svém facebooku Landa nyní oznámil, jak se svými záměry pokročili. Inicioval setkání vládních odborníků s odborníky, kteří jsou schopni jejich plán obhájit, což mu posvětil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Zastrašují je! Landa šokoval. Chce, abyste o tomto věděli
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Daniel Landa dělá jasno o Cestě ze tmy
reklama

„Bohužel není vůbec nic jednoduchého oslovovat odborníky, kteří mají jiný názor než je ten oficiální a přimět je k tomu, aby se nebáli veřejně vystoupit se svým názorem. Je zde atmosféra zastrašování, atmosféra nátlaku. Pohybujeme se ve velmi ztížených podmínkách,“ vysvětlil Landa úvodem videa, proč delší dobu nepodal o vývoji situace bližší informace

Vzápětí přece jen prozradil, že přináší nějaké dobré zprávy: „Na základě dopisů panu předsedovi Sněmovny jsem domluvil termín setkání – konfrontace vládních expertů a expertů, kteří prosazují něco jiného,“ upřesnil, s datem konání 2. února. Jednání bude možné zhlédnout online. „Požádal bych vás, abyste tuto tuto informaci šířili v maximální míře,“ doplnil.

„Nyní sháníme další odborníky, kteří to připomínkují. Řešení jsou schopni obhájit a nabídnout,“ uvedl Landa.

„Potom už to bude na nás, na vás, budeme potřebovat vytvořit dostatečně velký tlak, aby v případě že se vám řešení těchto vědců bude jevit jako rozumnější, abychom si ho prostě tlakem prosadili,“ sevřel Landa ruku v pěst.

„My nechceme nouzový stav, my jsme Češi, my se nevzdáváme. Připravme se na 2. únor,“ vyzval Landa na závěr, s tím, že se brzy ozve s dalšími informacemi.

Společný plán Landy a Ledeckého vyvolává emoce – zatímco někteří jim fandí, jiní si z nich utahují, že se stali odborníky na zatím nevyzkoušený druh testování. Oba jím prosazují vvoření systému, který by měl umožnit vrátit život do koncertních síní i na sportoviště. Systému, který by zároveň masivně zvýšil počet otestovaných. Na to však umělci i sportovci potřebují, aby tento systém povolila vláda.

„Tři měsíce makáme s týmem vědců, doktorů, organizátorů kulturních i sportovních akcí. A podařilo se nám vyvinout systém SCB. Security Covid Barrier,“ oznámil v prosinci Landa. Ledecký dodal, že hlavním nástrojem je klasický PCR test a mobilní testovací a odběrová jednotka. Díky tomu, jak jsou testy levné a rychlé, se jim prý podařilo vytvořit software pro zajištění rychlé aplikace a následné kontroly.

Landa sdělil, že pořadatelé budou schopni tyto testy zohlednit v ceně vstupného, a to s minimálním navýšením, což už jim údajně potvrdili. „Nebo dokonce ponesou náklady toho testu v plné výši,“ dodal Ledecký.

„Jak vypadá naše budoucnost? Budou galerie, muzea, divadla, koncertní haly a stadiony umírat prázdnotou? Budeme se moci ještě někdy sdružovat? Seznamovat, objímat, radovat se, zpívat a prožívat společně silné momenty, jejichž kouzlo je právě v tom, že jsme spolu? Připustíme si, že tím, že mají naše děti zakázané kontakty, jim bereme to, co potřebují nejvíc? Máme být opravdu neustále zavřeni doma bez naděje a bez budoucnosti? Nebo se vydáme cestou ze tmy?“ naléhavě apelují Landa a Ledecký.

V praxi pak zakoupení vstupenky znamená i registraci na test, jenž proběhne ještě týž den, s oznámením výsledků do dvou hodin. Testovaný dostane náramek s unikátním kódem, který pak pořadatelé pro kontrolu oskenují. Pokud bude zjištěna pozitivita, nebude se moci jednak zúčastnit akce, ale bude nahlášen i hygienické stanici. A vstupné bude dotyčnému samozřejmě vráceno.

Projekt už v několika statusech podpořil i parazitolog Jaroslav Flegr. A to kvůli tomu, že by znamenal masivní zvýšení počtu testovaných, hlavně mezi těmi, kdo se koronaviru statisticky moc bát nemusí. „Tedy především na lidi mladšího a středního věku, kteří chtějí či dokonce musí žít aktivním společenským životem, zúčastňovat hromadných akcí nejrůznějšího charakteru – kulturních, sportovních, vědeckých, turistických, ale i třeba politických,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…