Zastřelený uprchlík na bulharských hranicích. Bližší informace o incidentu

16.10.2015 14:02

Bulharská pohraniční kontrola zastřelila prvního běžence. Prý se jednalo o ozbrojenou skupinu a k neštěstí došlo náhodou, když se ode zdi odrazila kulka, která sloužila jako varovný výstřel. Muž původem z Afghánistánu byl jedním z padesáti lidí, kteří se pokusili nelegálně překročit hranice z Turecka do Bulharska. Informuje The Independent.

Zastřelený uprchlík na bulharských hranicích. Bližší informace o incidentu
Foto: ReproFoto: DailyMail
Popisek: Imigranti na srbsko-maďarské hranici ničí plot

Bulharská policie zastřelila před očima skupiny svědků afghánského běžence. „Naše pohraniční stráž během výkonu služby narazila na skupinu padesáti osob, které nelegálně vstoupily na naše území,“ uvedl Georgi Kostov, vrchní náměstek ministra vnitra.

„Během zatýkání kladli odpor. Jeden z policistů na znamení varování několikrát vystřelil a podle jeho slov se kulka odrazila a zranila jednoho z běženců, který následně zemřel,“ dodal Kostov.

Nikdo další ze zhruba padesátičlenné skupiny lidí ve věku od dvaceti do třiceti let zraněn nebyl. K jejich dopadení došlo necelých 30 kilometrů od turecko-bulharských hranic.

Střelba se údajně odehrála pod mostem na dálnici z Burgasu do Sredets, zhruba kolem desáté hodiny večerní. Státní zástupkyně Kalina Chapkanovová uvedla, že ač skupina nebyla ozbrojená, byla v silnějším postavení než tři zaměstnanci ministerstva vnitra.

V současnosti se incident prošetřuje. Bulharský premiér Bojko Borisov dokonce spěšně opustil summit Evropské unie, aby se mohl situaci blíže věnovat.

Bulharsko je součástí Evropské unie, není však součástí schengenského prostoru. V současnosti si vzalo příklad z Maďarska a na svých hranicích s Tureckem staví plot a hranici hlídá na dva tisíce členů pohraniční stráže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po odstranění Čižinského padla silná slova o rozkladu na Praze 1. První plány nové koalice

13:31 Po odstranění Čižinského padla silná slova o rozkladu na Praze 1. První plány nové koalice

Po nedávném vypovězení koaliční smlouvy na Praze 1 se zastupitelé Prahy 1 shodli na nové koalici. St…