Zástupci Prahy by měli jednat s právníky firmy ČKD kvůli Blance

05.03.2015 6:35

Zástupci hlavního města by dnes měli jednat s právníky firmy ČKD Praha DIZ kvůli tunelu Blanka. Jednání vyvolal problém s kabely, které je třeba vyměnit, protože je poničila voda, a ty současné nejsou určeny do vlhkého prostředí. Praha se pře s dodavateli o to, kdo je za vzniklou situaci zodpovědný.

Zástupci Prahy by měli jednat s právníky firmy ČKD kvůli Blance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelu Blanka

Pokud se město s firmou město nedohodne, je podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) možné, že se obrátí na soud. Dodavatelská firma vinu odmítá. Stavba Blanky vyjde na asi 37 miliard korun. Otevření tunelu, který bude o miliardy dražší, než byly původní odhady, se opakovaně odkládá. 
    

Dolínek v úterý uvedl, že poslal zhotovitelům stavby dotazy, kdo a na základě čeho položil zjevně nevhodný typ kabelů a z jakého důvodu ležely kabely údajně ve vodě po dobu několika měsíců. 
    

Kabely poškodily přívalové deště a vlhké prostředí tunelu, se kterým miliardové smlouvy s dodavatelem technologií nepočítaly. Jak dlouho práce potrvají a kolik budou stát, zatím nikdo neřekl. Podle vyjádření Dolínka z minulého týdne to může být v řádu desítek milionů. Dodavatel, firma ČKD ale vinu za vzniklou situaci odmítá. Stejně tak ji odmítl hlavní projektant tunelu, firma Satra, i Inženýring dopravních staveb, který na stavbu dohlíží. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…