Zástupci Prahy jednají s ministrem Ťokem o Pražském okruhu

14.01.2019 7:43

Zástupci hlavního města jednají s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) o výkupech pozemků pro úsek 511 Pražského okruhu. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl před schůzkou novinářům, že na obecných principech spolupráce města a státu panuje shoda a dnešní jednání už se týká detailů výkupů. Podle náměstka by mělo přinést návrh dalšího postupu, který poté bude muset ještě schválit vedení města. Úsek 511 má propojit D1 a Běchovice.

Zástupci Prahy jednají s ministrem Ťokem o Pražském okruhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok, ministr dopravy
reklama

„Bude se jednat už o technických detailech,“ uvedl náměstek. Dodal, že schůzka by neměla zabrat více než hodinu a bude se týkat pouze okruhu. Za město se jí vedle Scheinherra účastní také první náměstek primátora Petr Hlaváček (za Spojené síly pro Prahu) a ředitel magistrátního odboru strategických investic Karel Prajer.

Dnešní schůzka se týká jak odkupu pozemků v ochranných pásmech kolem budoucí komunikace, tak parcel pod samotným okruhem. V prvním případě bude odkup financovat hlavní město, ve druhém Ředitelství silnic a dálnic jako investor stavby.

Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden po schůzce se zástupci vedení Prahy uvedl, že dostavba okruhu je prioritou. Plánovaný úsek 511 měří přes 12 kilometrů a jsou na něm plánovány čtyři mimoúrovňové křižovatky. Součástí stavby, která propojí obě dálnice, jsou rovněž dva tunely. Stavba již získala kladné posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) a nyní je v územním řízení. Celý Pražský okruh měří asi 80 kilometrů, v provozu je zhruba polovina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …