Zástupci církví jsou po jednání o restitucích skeptičtí. Moc prostoru ke změnám prý není

21.11.2013 16:03 | Zprávy
autor: mp

Předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml krátce po schůzce s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou popsal, jak probíhalo jednání o možné revizi zákona vyrovnání státu a církví. Církevní hodnostáři vidí jen minimální prostor ke změnám.

Zástupci církví jsou po jednání o restitucích skeptičtí. Moc prostoru ke změnám prý není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dřevěný kříž s Kristem

„Jednání trvalo asi čtyřicet minut a vyplynulo z něj, že jakékoli změny v zákoně jsou pro církve jen těžko představitelné,“ poznamenal Ruml. Dalšímu jednání se prý ale církve nebrání. Na této schůzce bylo patrné, že jde o teprve první schůzku. Ve stejném duchu se vyjádřil také generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub s tím, že jednání nemířilo nijak do hloubky. To bude úkol až pro expertní komisi, jejíž vznik oznámil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zašít Pavla na Hradě a chystat znovuzvolení? To ne.“ Kolář řádil na Seznamu

22:50 „Zašít Pavla na Hradě a chystat znovuzvolení? To ne.“ Kolář řádil na Seznamu

Poradce prezidenta Petr Kolář vstupuje do sporu o účast hlavy státu na summitu NATO v Ankaře s tím, …