Zastupitelé Prahy dnes zvolí primátorku i vedení města

26.11.2014 6:01 | Zprávy

Zastupitelé hlavního města budou dnes volit novou primátorku a vedení města. Koaliční smlouvu v Praze podepsaly hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN). V 65členném zastupitelstvu bude mít koalice jen nejtěsnější většinu 33 hlasů. Na místo primátorky bude kandidovat Adriana Krnáčová, která vedla v Praze kandidátku vítězného hnutí ANO.

Zastupitelé Prahy dnes zvolí primátorku i vedení města
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

V jedenáctičlenné radě má mít ANO kromě primátora další čtyři zástupce, ČSSD a Trojkoalice pak po třech. Krnáčová by měla mít tři náměstky, Evu Kislingerovou z ANO, Matěje Stropnického za Trojkoalici a Petra Dolínka z ČSSD. Rozdělena jsou již i místa předsedů magistrátních výborů. Jedinou výjimkou je kontrolní výbor, jehož předseda bude z opozice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

13:01 Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

Budou muset Evropané změnit své stravovací návyky? Aktuálně revidovaná směrnice o průmyslových emisí…