Zastupitelé Zlínského kraje zvolí novou radu, hejtmanem bude Čunek

02.11.2016 6:49 | Zprávy
autor: čtk

Zastupitelé Zlínského kraje dnes zvolí novou krajskou radu. Hejtmanem by se měl stát lídr ve volbách vítězných lidovců, senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek. Koaliční smlouvu podepsala KDU-ČSL s ANO, STAN a ODS. V zastupitelstvu mají 29 z pětačtyřiceti mandátů. Ustavující zastupitelstvo začne v 10:00.

Zastupitelé Zlínského kraje zvolí novou radu, hejtmanem bude Čunek
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Senátor Jiří Čunek v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo

Na programu je slib nových zastupitelů, volba hejtmana, jeho náměstků a dalších členů rady. Zastupitelé by poté měli rozhodnout, kteří radní budou pracovat jako uvolnění, tedy na plný úvazek, a kteří budou neuvolnění. V radě KDU-ČSL obsadí čtyři křesla, ANO a STAN po dvou a ODS jedno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…