Zastupitelé jsou dnes často nemístně kriminalizováni, povzdechl si starosta Náměšti nad Oslavou

09.05.2015 15:17 | Zprávy

Vladimír Měrka (BPP) je v čele města již šesté volební období. Mandát ale tentokrát uhájil těsně. Jak se to podepsalo na atmosféře na radnici? A co nového ve městě plánuje? Nejen s tím se svěřil naší redakci. Hovořili jsme ale také o proměně komunální politiky za poslední čtvrtstoletí. Proč by uvítal změnu volebního systému do zastupitelstev obcí a za jakých okolností by přivítal posílení prvků přímé demokracie?

Zastupitelé jsou dnes často nemístně kriminalizováni, povzdechl si starosta Náměšti nad Oslavou
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta města Náměšť nad Oslavou Vladimír Měrka (BPP)

V loňských komunálních volbách jste jako lídr kandidátky  SNK - Pro město Náměšť n. Osl. Obhájil mandát starosty. Co pro vás tento závazek znamená? Čeho byste chtěl v tomto volebním období dosáhnout? 

Ano, jde v pravém slova smyslu o závazek. O závazek splnit pokud možno co nejvíce předvolebních předsevzetí. A čeho bych chtěl dosáhnout? Tak jako vždy nalézt potřebné průsečíky snažení všech zástupců volebních stran v zastupitelstvu a docílit toho, abychom našli smysluplná rozhodnutí, která budou akceptovatelná občany našeho města za podpory co nejvyššího počtu zastupitelů.

Svým zvolením jste začal již šesté volební období, což je obdivuhodné. Neměl jste někdy chuť s politikou praštit?

Ale jo, měl. Nebylo to často, ale stalo se to, hlavně když došlo k nedorozuměním. A pokud jde o politiku – u nás jde především o službu. Politika patří až do větších měst a výše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pandemie nám pomohla, abychom porazili klimatické šílenství

18:00 Pandemie nám pomohla, abychom porazili klimatické šílenství

KLIMA: VZPOURA PROTI PANICE V sérii odborných textů připravovaných ve spolupráci s mezinárodním věde…