Zastupitelský klub ANO bude řešit Stropnického a stavební předpisy, oznámila Krnáčová

26. 8. 2015 16:31

Zastupitelský klub pražské ANO bude znovu řešit pražské stavební předpisy a náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ). Členové klubu se na jednání dohodnou na dalším postupu, na dotaz ČTK to dnes vzkázala primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Reagovala tak na stanovisko klubu Trojkoalice, který v pondělí odmítl výzvu koaličních partnerů na výměnu náměstka, kterému primátorka nedávno nechala odebrat část kompetencí. Klub ANO by se měl sejít příští týden. Poté k jednacímu stolu znovu usednou i špičky koalice.

Zastupitelský klub ANO bude řešit Stropnického a stavební předpisy, oznámila Krnáčová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

Stropnický dnes v rozhovoru zopakoval, že klub Trojkoalice trvá na plnění programového prohlášení. "To, co Trojkoalice považuje za hlavní, není osoba primátorky, podstatná je nulová tolerance hazardu, změny financování městských částí a gesce územního rozvoje," uvedl náměstek. 

"Pan Stropnický je stále členem rady, takže na mé spolupráci s ním se momentálně nic nemění," vzkázala primátorka. Důkazem toho, že jsou radní stále schopni zasednout ke společnému jednacímu stolu, bylo úterní jednání rady, které se uskutečnilo jako obvykle, a projednalo běžné úkoly. 

Kromě bouřlivé situace v pražské koalici, která se točí kolem sporu mezi primátorkou a náměstkem, se v pondělí v noci naplno projevila rozepře uvnitř pražského ANO. Klub a následně i předsednictvo primátorce kvůli špatné komunikaci vyjádřilo nedůvěru. O několik hodin později ale zásahem předsedy strany Andreje Babiše strana kající se Krnáčové opět projevila podporu. I o důvěře vůči primátorce bude příští týden znovu jednat klub. Podle některých zdrojů z ANO se členové strany v úterý na nočním jednání u Babiše zavázali, že budou ohledně výsledku jednání mlčet. 

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…