Zátah proti strážkyni cen elektřiny Vitáskové má prý zajímavé pozadí. Ivo Ištvan si možná vyřizuje jisté osobní účty

27.09.2015 10:14

Před časem v Energetickém regulačním úřadu zasahovali vyšetřovatelé. Krátce na to přišlo obvinění šéfky úřadu, že v rozporu se zákonem v úřadě angažovala Renatu Veseckou, a to údajně v rozporu se zákonem, neboť na to tato dáma nemá dostatečnou kvalifikaci. Hlasy z ERÚ ovšem naznačují, že za tím může být i něco jiného. Jistá osobní nevraživost.

Zátah proti strážkyni cen elektřiny Vitáskové má prý zajímavé pozadí. Ivo Ištvan si možná vyřizuje jisté osobní účty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan
reklama

Server Týden.cz  přináší odlišný pohled na zásah policie na půdě nezávislého energetického regulátora. Vyšetřovatelé tvrdí, že nejmocnější dáma v čele úřadu Alena Vitásková v rozporu se zákonem jmenovala Renatu Veseckou svou zástupkyní pro právní oblast, neboť Vesecká nemá patřičnou práci, která je jednou z podmínek pro obsazení této pozice.  

Za pozornost přitom stojí, že impulz k obvinění Vitáskové vzešel z olomouckého státního zastupitelství, které vede Ivo Ištvan. Je přitom třeba si připomenout, že v listopadu 2007 tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (tehdy za ODS) chtěl odvolat z funkce Ivo Ištvana. Návrh na to podala tehdejší vrchní státní zástupkyně Renata Vesecká.

„Mohu říct jen svůj soukromý názor. Myslím si, že je v tom poznat snaha o pomstu určité skupiny žalobců proti paní Vesecké,“ řekl pouze mluvčí Jiří Chvojka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…