Zatímco byl Chovanec u Zemana, probíhal soud, který se ho týká

23.01.2014 10:26

Nejdelší dobu ze všech kandidátů na ministry strávil včera u Miloše Zemana kandidát na ministra vnitra Milan Chovanec. Na Pražském hradě pobyl 120 minut. S prezidentem diskutoval navíc v době, kdy soud projednával kauzu údajného zneužití evropských dotací na západě a jihu Čech. V souvislosti s touto kauzou je zmiňován i Chovanec, jenž je již řadu let ve vedení Plzeňského kraje, které mělo na směřování dotací klíčový vliv. Informuje o tom čtvrteční Mladá fronta Dnes.

Zatímco byl Chovanec u Zemana, probíhal soud, který se ho týká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

Přestože Chovanec spojení s kauzou popírá, podle listu přichází v nejméně vhodnou dobu. I nepřímé podezření z účasti na manipulaci rozdělování evropských dotací může prezidentovi posloužit jako záminka, proč Chovance ministrem vnitra nejmenovat. Chovanec nicméně po jednání uvedl, že od prezidenta nemá signály, že by jej prezident nejmenoval. Deník poukázal také na zajímavý detail celé schůzky - Chovanec strávil na Hradě 120 minut, tedy více než dvojnásobek doby, kterou zabral rozhovor s prezidentem ostatním kandidátům.

V kauze údajného zneužití evropských dotací jde podle listu o to, že někdejší šéf Regionální rady soudržnosti Jihozápad Jiří Trnka a jeho podřízený Martin Půlpytel manipulovali s hodnocením jednotlivých projektů žádajících o příspěvek z evropských peněz. Několik desítek projektů údajně zvýhodnili na úkor jiných a tak měli způsobit škodu za 300 milionů korun. Včera zahájené řízení se týká skutků, které se staly ještě v době, kdy Chovanec nebyl ve funkci. Nicméně Trnka s Půlpytlem byli v září nepravomocně odsouzeni k podmíněným trestům v téměř shodném případu. U něj podle obžaloby panuje podezření, že úředníci jednali pod tlakem tehdejšího náměstka plzeňské hejtmanky Chovance a také jihočeského náměstka a exministra průmyslu za ODS Martina Kuby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

8:30 „Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterní večer demonstraci v tak velkém rozsahu, že pod…