Zavadil: Strašení komunisty je směšné. A já jsem Milošovi řekl dvě věci...

23.08.2013 10:17 | Zprávy
autor: dkr

Volební lídr ČSSD v hlavním městě, odstupující šéf odborů Jaroslav Zavadil poskytl Hospodářským novinám rozhovor. V něm popisuje své přesvědčení, že i v Praze se určitě najdou lidé, kteří nejsou proti levici zaťatí. Zavadil také vyvrátil, že by měl být spojkou mezi Hradem a ČSSD.

Zavadil: Strašení komunisty je směšné. A já jsem Milošovi řekl dvě věci...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Český odborový předák Jaroslav Zavadil

Pražský volební lídr ČSSD Jaroslav Zavadil už prý dříve zvažoval, že v odborech skončí. Po téměř pětadvaceti letech v odborech prý shodou okolností přišla nabídka ČSSD lídrovat Prahu. „Přemýšlel jsem o tom a pak jsem si říkal: Zatraceně, Praha je pro mě výzva, jsem Pražák, pracoval jsem v ČKD a jako odborář mám co dát i vysoké politice. Ostatně odbory to dělají a dělaly pořád, průběžně,“ říká ke své kandidatuře Zavadil.

Podle svých slov si pro kandidaturu kladl pouze dvě podmínky, a to, že zůstane nestraník a za druhé, že bude mít kancelář v budově odborů. Redaktor Hospodářských novin spojení ČSSD a odborů považuje za zvláštní, protože moderní demokracie politické strany a odbory oddělují. Moderní levice se odbory prý řídit nenechá. „Nikoho neřídím. A končím v odborech, nebudu už funkcionářem,“ odpověděl Zavadil. Zdůraznil, že kandiduje za ČSSD jako nezávislý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Utajované biolaboratoře USA odhaleny. Část z nich je na Ukrajině

19:24 Utajované biolaboratoře USA odhaleny. Část z nich je na Ukrajině

Ředitelka americké Národní zpravodajské služby (DNI) Tulsi Gabbardová po prohledání archivů zpravoda…