Ministerstvo spravedlnosti má legislativní návrh zavádějící zvláštní ustanovení o účinné lítosti předložit ve spolupráci s místopředsedkyní vlády Peake, uvedla Hrstková. Poslanci přitom na konci října koaliční většinou zamítli v prvním čtení komunistickou novelu trestního zákoníku o beztrestnosti pro lidi, kteří oznámí korupci. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) k tomu tehdy uvedl, že vhodnější než účinná lítost je takzvaný institut spolupracujícího obviněného.
Podle policie i zástupců nevládních organizací je institut účinné lítosti důležitým nástrojem boje proti úplatkům. Pro její zavedení se opakovaně vyslovila i Peake. "Je to jeden z instrumentů, které nejen policie, ale i státní zastupitelství pro odhalování korupce potřebuje," uvedla nedávno vicepremiérka.
Účinná lítost by nebyla potřeba, kdyby policie pracovala, jak má
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



