Zavírá se slavný Zemanův hostinec U Prezidenta. Straší tam, informuje Česká televize

09.02.2017 8:11

Když se Miloš Zeman stal prezidentem, v restauraci v Novém Veselí se slavilo ve velkém. Většina lidí tu má prezidenta Zemana opravdu ráda. Hlava státu se tu také občas zastavila. Podnik dokonce přejmenovali na hospodu U Prezidenta. Teď ji ale majitel zavírá. Prý tam straší.

Zavírá se slavný Zemanův hostinec U Prezidenta. Straší tam, informuje Česká televize
Foto: archiv
Popisek: Prezident Zeman v Plané
reklama

Prezident Zeman rád cestuje do Nového Veselí. Teď už tam ale nenajde hospůdku, která se jmenuje po něm – hospoda U Prezidenta. Zeman má na Žďársku chalupu a občas sem zavítal. Podle informací České televize však hostinec končí a je na prodej. Už rok je totiž podnik opuštěný a nikdo sem nechodí. Po zvolení Miloše Zemana prezidentem tu přitom bylo hodně veselo. Návštěvníků však brzy začalo ubývat, chodili raději do jiných podniků. Dnes už tam nefunguje ani restaurace, ani cukrárna.

Když tu zrovna neseděl živý prezident, měl tu alespoň billboard z předvolební kampaně, u něhož se mohli hosté posadit a fotit. Teď je tento papírový Zeman jediným smutným návštěvníkem hostince.

Reportér Radovan Daněk, stojící u slavného hostince, dokonce oznámil, že hostinec je spíš ostudou náměstí než jeho ozdobou.

„Dům už skoro rok marně hledá nájemce restaurace a teď už je v prodejní nabídce realitní kanceláře za 7 milionů a 800 tisíc korun,“ prozradil reportér. Zájemci o koupi se tam zatím moc nehrnou. Starosta Zdeněk Křivánek měl podle vlastních slov s majitelem několik vzrušených debat o tom, jak dát podnik znovu do pořádku.

„Otec nynějších majitelů – svého syna a dcery – Pavel Sýkora říká, že už nemá sílu hledat nového nájemce. A že navíc v domě straší. Za okny zavřeného domu prý několikrát viděl temné postavy a samy se spouštějí bezdotykové vodovodní baterie,“ uzavíral reportáž pomalu Daněk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Basiková a covid: Stlala jsem postele seniorům. A špatná zpráva pro kolegy umělce

13:44 Basiková a covid: Stlala jsem postele seniorům. A špatná zpráva pro kolegy umělce

Zpěvačka Bára Basiková poskytla rozhovor magazínu Českých drah. Covid ji omezil, ale nechce si stěžo…