Zavřít hranice EU, žádá většina Čechů. A další exkluzivní čísla kolem útoků v Paříži

19.11.2015 13:44

V rámci projektu Phoenix Research on-line proběhl bleskový internetový průzkum, jehož cílem bylo zjistit změny veřejného mínění ohledně přijímání uprchlíků po událostech v Paříži na pátek 13. listopadu a jehož výsledky mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Naprostá většina české veřejnosti sleduje dění ve Francii a tři čtvrtiny dotázaných jsou proti přijímání uprchlíků.

Zavřít hranice EU, žádá většina Čechů. A další exkluzivní čísla kolem útoků v Paříži
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Lidé truchlící za mrtvé

Phoenix Research provedl výzkum mezi 430 lidmi, již představují reprezentativní vzorek české populace. Celkem 89 procent dotázaných uvedlo, že sleduje současné dění ve Francii.

Více jak polovina respondentů nedokázala odpovědět na otázku, zda útokům šlo zabránit. Pouze 16 procent obyvatel bylo přesvědčeno, že nějaký způsob existoval.

V otázce, zda by měla EU uzavřít svoje vnější hranice, je však český národ rozhodnější. Celkem 57 procent dotázaných je pro a jen 29 procent by zavírat hranice nechtělo.

Průzkum zde

Bezprostřední nebezpečí podle názorů respondentů však České republice nehrozí. Rovná čtvrtina dotázaných uvedla, že nám nebezpečí nehrozí, a pouhých devět procent naopak bylo toho názoru, že ano. Zbylých 66 procent nedokázalo odpovědět či jen nevěděli.

Poslední z dotazů chtěl zjistit, jak lidé nahlížejí na samotné přijímání uprchlíků právě po událostech v Paříži. Teroristické útoky ovlivnily názor celkem 19 procentům dotázaných. 15 procent se vyjádřilo, že po útocích již uprchlíky přijímat nechce, naopak 4 procenta uvedly, že původně byly proti přijímání, teď již ne. Z průzkumu však vychází, že celkem 75 procent české populace je proti přijímání uprchlíků a pouze 19 procent pro.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

19:13 Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Sen…