Zbavte se harampádí, ale ne výbušnin, vyzývá občany Hradec Králové

14.03.2012 12:40 | Zprávy

S příchodem jara budou mít obyvatelé Hradce Králové možnost zbavit se zdarma starých skříní, zbytků ze zeleně, pneumatik, barev, ředidel, léků, zářivek, autobaterií a dalšího odpadu, aniž by museli vážit cestu do některého ze sběrných dvorů. Hradecké služby přijedou s velkokapacitními auty přímo k nim při mobilním svozu, který začne už zhruba za týden.

Zbavte se harampádí, ale ne výbušnin, vyzývá občany Hradec Králové
Foto: tan
Popisek: Elektroodpad na skládce

 Kolony sběrných vozů s obsluhou začnou město objíždět 24. března a dále téměř každou sobotu a neděli až do 21. dubna. Postupně se objeví na jedenadevadesáti stanovištích po celém městě, odkud odvezou k dotřídění a ekologické likvidaci.

Lidé mohou na stanoviště v určeném čase nosit odpady z domácnosti i zahrad s výjimkou stavebních. Zbytky stavebních materiálů a další stavební odpad je totiž nutné vozit přímo do sběrných dvorů. Zakázáno je rovněž přinášet výbušniny, ale i to se při jednom svozu už stalo. Kdosi přinesl funkční velké signální rakety. Při manipulaci s vojenskou pyrotechnikou musela asistovat policie a hasiči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovensko k útoku USA. Mnozí budou nadávat

8:21 Slovensko k útoku USA. Mnozí budou nadávat

Slovenský ministr zahraničních věcí Juraj Blanár odsoudil americký útok na íránská jaderná zařízení …