Zbývající část D11 do Hradce se možná začne stavět během pár týdnů

10.07.2014 13:43

Chybějící úsek D11 do Hradce Králové se může začít stavět během pár týdnů. Po dnešním setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou to řekl ministr dopravy Antonín Prachař.

Zbývající část D11 do Hradce se možná začne stavět během pár týdnů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

Zrychlit přípravu má přenechání archeologického výzkumu zhotoviteli - společnosti Eurovia. O dodatku ke smlouvě už podle Prachaře jedná Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Pokud nebude muset úřad na průzkum vypisovat nové řízení, ušetří tím čtyři měsíce času. 

Do původního tendru na archeologický průzkum se sice přihlásili tři uchazeči, dva z nich ale nesplnili podmínky, a soutěž proto musela být zrušená, uvedl Prachař. Kromě převzetí archeologického průzkumu musí rovněž ŘSD se stavební firmou dojednat dodatek o navýšení ceny stavebních prací za téměř dvacetiletou stavební přestávku, kterou si vyžádaly komplikace při výkupu pozemků.

S Havránkovou se bude ještě jednat

Jednání o získání pozemků by se ale již měla chýlit ke konci. Do vyjednávání s majitelkami se před několika týdny vložila Královéhrdecká radnice, která schválila odkup části pozemku patřícího Jaroslavě Štrosové za téměř 1,7 milionu korun. O druhé polovině pozemku bude radnice ještě jednat s majitelkou a zároveň sestrou Štrosové Ludmilou Havránkovou. 

Stavba dálnice D11 skončila v roce 2006 asi tři kilometry před Hradcem Králové, pozemek Štrosové a Havránkové je poslední parcelou, která státu chybí v plánovaném úseku D11 od současného konce dálnice k hradecké křižovatce u ČKD. Pozemky, které vlastnila výhradně Havránková, stát již získal. Štrosová v lednu 2012 státu svou polovinu pozemku darovala. Advokát měl ale chybné zmocnění a ministerstvo financí darovací smlouvu nepřijalo. 

Dálnice D11 se staví od roku 1978. Podle plánů by od Hradce Králové měla D11 pokračovat dál k Jaroměři a poté k polským hranicím. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…