Zděšená Miroslava Němcová se slzami na krajíčku. Do senátního odkladiště zkrachovalých politiků skvěle zapadne, soudí komentátor

21. 2. 2020 16:22

Někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová serveru Seznam Zprávy oznámila, že by se ráda stala senátorkou. Svou šanci chce zkusit už na podzim v Praze. Komentátor Petr Holec na konto Němcové napsal, že je známá „náchylností k breku“. A to nebylo zdaleka všechno.

Zděšená Miroslava Němcová se slzami na krajíčku. Do senátního odkladiště zkrachovalých politiků skvěle zapadne, soudí komentátor
Foto: Repro YouTube
Popisek: Miroslava Němcová na 29. kongresu ODS (18.1.2020)
reklama

Miroslava Němcová by se ráda stala senátorkou. Komentátor Petr Holec k tomu pro server Info.cz napsal, že Senát je vlastně takovým odkladištěm politiků, kterým to nevyšlo jinde. Stačí se podívat, kam zamířili neúspěšní prezidentští kandidáti Marek Hilšer, Pavel Fischer nebo Jiří Drahoš. Do Senátu Parlamentu ČR.

Němcová vnímá Senát jako pojistku demokracie. Když si to Holec přečetl, už se neudržel.

„Politička, která vždy skončila krok před vysněnou metou a je známá náchylností k ‚breku‘ v kritických momentech, tentokrát překvapila. Senát jako obrana demokratických hodnot, to se jí totiž fakt povedlo,“ napsal na její konto.

Bez Senátu nelze schválit ústavní a některé další  zákony, ale ve většině případů Poslanecká sněmovna může Senát přehlasovat, v poslední době tak činí prakticky permanentně. Takže podle komentátora je to vlastně takové větší přilepšení na politické stáří.

Podle Holce neměla Němcová daleko k pláči, když se v roce 2013 nestala premiérkou, a pak měla údajně slzy na krajíčku, když se nestala šéfkou ODS. Tehdy ji porazil Petr Fiala, který vede stranu dodnes.

„Ze Senátu se poslední dobou stala v podstatě zbytečná parlamentní komora, což nejspíš pochopili i senátoři, a soustředili se proto na osobní marketing. Třeba Pavel Fischer se neustále staví do dramatické role, aby náhodou na den nevypadl z médií. A činí se i ostatní: Vloni vymysleli předem prohranou ústavní žalobu na prezidenta, o níž jako o ztracené mluvili i někteří z těch, co ji podpořili. Nejvíc tím samozřejmě pomohli Miloši Zemanovi, který si tehdy z Ústavy udělal koberec,“ pokračoval Holec.

Zatím naposledy se podle něj senátoři vyznamenali, když 19  z nich žádalo stažení kandidatury ekonomky Hany Lipovské do Rady ČT.  Podle Holce šlo o patetické gesto. To prý ale také znamená, že by se mohla Němcová v Senátu cítit velmi dobře, protože patetická gesta jí jdou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…