Zděšená Němcová: Odstup, Vondráčku. Občané musí mít ke sněmovně úctu

07.03.2019 12:08

„Kauza“ hudebního vystoupení Radka Vondráčka v Poslanecké sněmovně pokračuje. Do věci se vložila Miroslava Němcová z ODS, která požaduje Vondráčkovu rezignaci. Vyjádření dřívější šéfky dolní parlamentní komory na svém facebooku zveřejnili občanští demokraté.

Zděšená Němcová: Odstup, Vondráčku. Občané musí mít ke sněmovně úctu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako výraz díků za její odvahu a postoj k inauguračnímu projevu prezidenta

Český novinářský svět na sociálních sítích od čtvrtečního rána žije „kauzou“, s níž přišel portál Seznam Zprávy. Na základě téměř dva roky starých fotografií publikoval reportáž o tom, že nynější šéf Sněmovny v říjnu 2017 na řídícím pultíku zahrál na kytaru.

Anketa

Vítáte návrat Ivana Langera na scénu, byť jen regionální?

3%
94%
hlasovalo: 11127 lidí

Na sociálních sítích se do Radka Vondráčka pustily „známé firmy“ českého novinářského světa. Šéfa Poslanecké sněmovny zkritizovala moderátorka pořadu 168 Nora Fridrichová, komentátoři Michael Romancov, Alexandr Mitrofanov a další.

Teď přišlo silné politické prohlášení od někdejší Vondráčkovy předchůdkyně Miroslavy Němcová. Zasloužilá občanská demokratka vyzývá Vondáčka přímo k rezignaci na nejvyšší sněmovní funkci.

„Jedinou možnou reakcí na projev neúcty Sněmovně je rezignace předsedy Vondráčka,“ uvedla Němcová v reakci, kterou zveřejnila ODS na sociálních sítích.

Fotogalerie: - Mirka v záplavě květin

Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...

Zveřejněné fotografie jsou podle Němcové projevem neúcty k historickému a památkově chráněnému prostoru, kde se odehrávaly mimořádné události naší historie. „Fotografie a následná reakce předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka ilustrují aroganci, zpupnost a nepochopení povinností jednoho z nejvyšších ústavních představitelů naší země. Sněmovna není Lucerna a pořádání mejdanů v jednacím sále je ostudné a neomluvitelné,“ míní politička.

„Jako předsedkyně Sněmovny jsem měla možnost navštívit mnoho parlamentů jiných zemí a všude jsou tyto prostory považovány za mimořádné, požívají úcty občanů jako symboly státnosti a zejména historické objekty jsou mimořádně památkově chráněny. Neznám zemi, kde by něco podobného bylo možné. Jedinou možnou reakcí je rezignace předsedy Sněmovny na svou funkci,“ dodala Miroslava Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …