Zděšený Jiří Bartoška: Myslím, že v Americe zešíleli. Polít petrolejem a zapálit

03.07.2020 13:37

Prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech má letos na počátku léta méně práce než obvykle, protože festival byl kvůli koronaviru letos odložen. Bartoška tak má více času i na sledování dění ve světě. A dospěl k závěru, že aktivisté v Americe by se měli „polít petrolejem a zapálit“.

Zděšený Jiří Bartoška: Myslím, že v Americe zešíleli. Polít petrolejem a zapálit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Jiří Bartoška
reklama

Při pohledu na protesty v USA, kde se bourají sochy a mění se dabéři kreslených postaviček, protože podle současného trendu je nežádoucí, aby za kreslenou postavičku černé pleti mluvil běloch, ačkoli diváci jeho tvář nevidí a slyší jen hlas, má Bartoška pocit, že se ve Státech zbláznili.

Myslím, že v Americe zešíleli. Ti by se měli polít petrolejem a zapálit. Člověk nevěří, že něco takového ještě spatří. A právě v Americe! Když vidím, jak dav křepčí kolem nějaké povalené sochy, třeba kolem Kolumba nebo Cervantese, mám pocit, že vidím záběry, jak Goebbels hází do ohně knihy Thomase Manna. Ten svět se úplně zbláznil, jak můžou zpochybňovat Forrest Gumpa, kolik jen akce MeToo zlikvidovala profesních i osobních životů tvrzením proti tvrzení,“ pravil Bartoška v rozhovoru pro server Echo24.cz

Z tohoto vývoje je mu prý poněkud smutno, protože Ameriku považoval za svobodomyslnou zemi a kroutí hlavou nad tím, že se teď hlídá, kdo kde smí dabovat, kdo koho nesmí dabovat, kdo bude z filmu vystřižen kvůli kampani MeToo a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…