Zdevastovaný, ožebračený národ. Holešovský Popelka účtuje se všemi, kterým věřil

14.09.2013 10:46

Aktivista a lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka běduje nad současným stavem České republiky. "Jsme zdevastovaný a ožebračený národ, který se snaží rozvrátit ti, do nichž jsme po roce 1989 vložili své naděje," píše ve svém komentáři.

Zdevastovaný, ožebračený národ. Holešovský Popelka účtuje se všemi, kterým věřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka
reklama

"Po dvou desetiletích, která od té doby uplynula, zde stojí náš národ ožebračený, zadlužený, morálně zdevastovaný. Ty země, které jsme po pádu komunismu začali považovat za přátele a vzor a o kterých jsme se domnívali, že nám pomohou k prosperitě, svobodě a lepšímu životu, však zřejmě měly jiné cíle," píše Popelka v komentáři, který má k dispozici server EuroZprávy.cz.

Aktivista je přesvědčen, že Česká republika přišla kvůli důvěře v Západ o svoji soběstačnost. Západní svět v nás prý ale našel pouze odbytiště výrobků a levnou pracovní sílu, načež naše vlastní zemědělství a průmysl toužil zničit, aby odstranil konkurenci.

Evropská unie pro nás není výhodná

Ve svém komentáři kritizuje Popelka také Evropskou unii. "Mnohá unijní direktiva a kvóty, pro naši zemi extrémně nevýhodně vyjednaná, brzdí chod většiny, často z posledních sil fungujících odvětví naší ekonomiky," píše.

Problémem je prý také zadluženost státu, firem a domácností. A řešení? To Popelka spatřuje v obnovení soběstačnosti a bojkotu zahraničního zboží a zboží od firem, které vlastní zahraniční investoři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…